Digi sport nebude vysílat Ligu mistrů v ČR, vysílací práva má jen pro Slovensko

Vedení redakce sportovního kanálu Digi sport popřelo původně medializovanou informaci o vysílání přenosů fotbalové Ligy mistrů na svém druhém programu. Přenosy zařadí pouze na kanálech 3, 4 a 5, které v České republice nevysílají.

digisport-651

Druhý kanál Digi sportu Ligu mistrů nenabídne

V původních tiskových materiálech bylo uvedeno, že přenosy Ligy mistrů hodlá Digi sport přenášet na programech 2-4, tedy i na své „dvojce“. To by znamenalo, že se tyto přenosy dostanou i k českým divákům, jelikož Digi sport do Česka exportuje dva ze svých pěti kanálů. Šéfredaktor Digi sportu René Stern ale tuto informaci označil za nedorozumění.

Práva pro Ligu mistrů vlastníme výhradně pro slovenský trh. Z tohoto důvodu nemůžeme přenosy zařadit na žádný kanál, který by vysílal i v České republice,“ uvedl Štern pro RadioTV.cz. Digi sport tedy zařadí Ligu mistrů pouze na kanálech 3-5 (nikoliv 2-4). K programům s pořadovým číslem 3-5 se čeští diváci oficiální cestou nedostanou. Na českém trhu oficiálně působí pouze první dva kanály Digi sportu. Jen tyto dva programy vlastní vysílací práva k jednotlivým soutěžím i pro Českou republiku.

Všechny zápasy Ligy mistrů budou v České republice k vidění pouze na O2 sport

Největším tahákem Digi sportu pro české diváky zůstávají přenosy anglické fotbalové Premier league. Digi sport dokonce ve snaze posílit pozici na zdejším trhu angažoval i české komentátory. Program se i nadále vyrábí v Bratislavě.

Liga mistrů zůstane v ČR pouze na obrazovce ČT sport a placené televize O2 sport. Právě sportovní kanál od O2 přinese všechna utkání živě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: