Kanál Nova sport 2 už má své místo u operátorů, nabídne především šipky, rugby a NBA

Skupina Nova rozšíří od 5. září 2015 svou televizní nabídku o druhý sportovní kanál NOVA Sport 2. Největší kabeloví operátoři UPC a O2 už potvrdili jeho zařazení. Soustředí se na soutěže mimo hlavní zájem českých fanoušků.

Logo_NovaSport

Nova sport 1 zůstává u mainstreamu, dvojka se odliší

Diváky chce lákat především díky přenosům z rugby, šipek nebo bojových sportů. K tomu přidá zápasy zámořské basketbalové NBA, které doposud nedostávaly ve vysílání „jedničky“ dostatečný prostor. Zároveň slibuje, že na dvojce využije ve větší míře i práva na vysílání prestižních sportovních akcí, tedy zejména některých populárních tenisových turnajů.

Nová stanice bude od svého startu zahrnuta ve vybraných balíčcích operátorů UPC a O2 pokrývajících většinu trhu předplatitelů. Diváci si také její vysílání budou moci najít v rámci služby VOYO v České a Slovenské republice.

Objeví se Nova sport 2 i ve freeSATu a Digi TV?

Problém však může nastat u klientů satelitních služeb. Na pozici 23,5 st. východně lze předpokládat, že si Nova zajistí distribuci sama, čímž se otevře prostor k zařazení nového programu do nabídky platformy Skylink. Zařazení programu pro klienty Digi TV a freeSAT však může být problém, zejména z kapacitních důvodů.

Ani jedna z těchto platforem zatím nepotvrdila, že Novu sport 2 skutečně nabídne. Stát se tak může jen po sérii jednání mezi představiteli freeSATu od UPC, české Digi TV (Lama Energy) a Slovak Telekomu, který na pozici 0.8 st. západně provozuje platformy Digi TV SK a Magio SAT. Žádný z těchto operátorů nemá dostatek kapacity, aby exkluzivně zařadil všechny dostupné kanály na českém a slovenském trhu. Novu sport 2 mohou všechny tři společnosti nabídnout jen díky vzájemné spolupráci a optimalizaci svých kapacit. To si však vyžaduje dlouhodobější jednání.

Nova sport – nový vizuální styl

Logo_NovaSport

Logo_NovaSport

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .