Nova rozdělí sportovní program na dva kanály. Nova sport 2 získala licenci, získá i La Ligu?

Televize Nova získala novou vysílací licenci pro svůj druhý sportovní kanál. Svůj sportovní program rozdělí na dva a přinese jej nejen v rámci standardních platforem, ale i jako součást placené videotéky VOYO.

nova-sport-651-2

Nova sport 2 bude vysílat i na Slovensku

Licence se vztahuje na „zvláštní přenosové systémy“ a distribuci přes satelit. Zároveň dochází k přejmenování hlavního programu Nova sport na „Nova sport 1“. Zatím není jasné, jaké přenosy uvede Nova na svém druhém sportovním kanále, nicméně i tyto podrobnosti zřejmě odhalí tisková konference koncem srpna.

Nova provozuje svůj hlavní sportovní kanál od roku 2008, předtím jej vysílala pod značkou Galaxie sport. Původně tuto stanici zakládal Martin Kindernay a programově řídil jeho bratr Marek Kindernay. Ten dnes řídí nový kanál O2 Sport a ke spolupráci využije i řadu lidí z Novy sport či někdejší Galaxie.

Nedostatek vysílacího prostoru lze řešit přidáním druhého programu

Dlouholetým problémem Novy sport byl nedostatek vysílacího prostoru. V mnoha případech muselo vedení stanice umístit část přenosů pouze na internet, případně je nevysílat vůbec. Například zámořská basketbalová soutěž NBA se vysílala mnohdy s časovým posunem (tzv. „RELIVE“ přenos), to samé se týkalo některých fotbalových případně i tenisových přenosů.

Spuštění druhého kanálu by mělo vyřešit většinu časových kolizí. Na druhou stranu, pokud Nova investuje do dalšího programu, je zřejmé, že pro něj musí mít i další atraktivní náplň. Jediná žádaná soutěž, která ještě nebyla ohlášená žádnou z existujících stanic je španělská fotbalová La Liga. Pokud by se Nova odhodlala k vysílání tohoto produktu, jeden kanál navíc by se jí určitě hodil.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: