Kabelovky musí vyřadit slovenskou Markízu, soud zakázal její šíření na území ČR

Provozovatel slovenské televize Markíza získal první předběžné opatření soudu, kterým se zakazuje šíření původní verze Markízy v nabídce kabelových televizí v České republice. V praxi to znamená, že Markízu a její doplňkové stanice musí čeští operátoři vyřadit.

Ilustrační foto - fotobanka Shutterstock

Ilustrační foto – fotobanka Shutterstock

Jediným přípustným programem Markízy v ČR je kanál Markíza International

Televizní stanice Markíza je v České republice šířena bez souhlasu vysílatele. Skupina Markíza upozornila na tento stav jednotlivé distributory a požaduje vyřazení stanice z jejich nabídky. Jako alternativu nabízí kanál Markíza International – ten je ale placený a nabízí pouze kompilaci vlastních pořadů Markízy – tedy „vystřihává“ zahraniční tituly, které jsou jinak součástí hlavního programu.

Jsme rádi, že soud uznal naše argumenty o protiprávnosti šíření našich stanic v Česku. Jsme přesvědčení, že respektování práv vysílatele musí být respektované stejně jako jakýkoliv jiný typ práv,“ říká generální ředitel slovenské Markízy Matthias Settele.

Nova uvítala rozhodnutí soudu, o podobný krok usiluje na Slovensku

Rozhodnutí českého soudu a vydání předběžného opatření je jasným důkazem, že naše strategie v České republice, stejně tak jako na Slovensku, kde podnikáme stejné kroky, je správnou cestou. Nadále budeme dál pokračovat v našem cíli zastavit přeshraniční vysílaní stanic skupiny Nova bez našeho souhlasu,“ dodává Petr Horák, ředitel sekce nových projektů skupiny Nova.

Sama Nova nedávno uzavřela dohodu s jednou ze dvou významných asociací sdružujících slovenské kabelové televize. Dohoda se týká vypnutí hlavního kanálu TV Nova na Slovensku a jeho nahrazení mezinárodní verzí Nova International. Dohoda má obsahovat i konkrétní časový plán – ten ale žádná ze stran nezveřejnila.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .