Jak naladit nový dětský a dokumentární kanál Barrandov PLUS? Poradíme vám

Dětský a dokumentární kanál Barrandov PLUS zahájil vysílání. První pořad se objevil na obrazovce v sobotu dopoledne v 10:00. Podívejte se, kde všude můžete nový program naladit. Postačí vám běžný set-top-box.

barrandov-plus-05

Barrandov PLUS a Kino Barrandov na společné frekvenci

Vedení televize Barrandov se pokouší naladění svých nových stanic divákům usnadnit a tak oba nové programy Barrandov PLUS i Kino Barrandov vysílají ve stejné síti. Šíření signálu zajišťují České Radiokomunikace v síti společnosti Czech Digital Group, kde působí i dva programy televize Prima – konkrétně Prima love a Prima ZOOM.

Pokud na svém běžném set top boxu s anténou přijímáte tyto programy TV Prima, měly by se vám v nabídce objevit i dvě nové stanice Barrandova. Pokud se tak nestalo, doporučujeme přeladit set top box. Následně tento program v nabídce uvidíte. Pokrytí nových stanic přesahuje 96 procent domácností, tudíž byste měli Kino Barrandov i novou stanici Barrandov PLUS naladit na většine osídlených míst.

Barrandov PLUS už vysílá i přes satelit pro klienty značky Skylink

Pokud sledujete televizi přes satelit, máme pro vás dobrou zprávu. Všechny kanály Barrandova už vysílají pro klienty značky Skylink a dokonce i ve vysokém rozlišení. Pro diváky, kteří hledají běžné rozlišení obrazu (SD), platí frekvence 12,168 GHz. Verzi ve vysokém rozlišení si můžete naladit na frekvenci 12,363 GHz. Tuto informaci přinesl web Parabola.cz.

Díky tomuto kroku se všechny tři programy skupiny Barrandov dostanou k co nejširšímu publiku. Více než padesát procent diváků patrně upřednostní klasický příjem přes standardní set top box a běžnou anténu. Značná část diváků si může Barrandov PLUS a Kino Barrandov naladit u kabelových společností nebo v nabídce satelitní televize Skylink.

Diváci platforem freeSAT a Digi TV zatím nové kanály Barrandova neuvidí

Pokud ale přijímáte programy přes satelitní televizi freeSAT nebo Digi TV, prozatím se u vás Kino Barrandov ani Barrandov PLUS neobjeví. Důvodem jsou dočasná technická omezení, která jsme podrobně popsali v článku Kino Barrandov může u některých satelitních operátorů narazit na nedostatek kapacity. Toto konstatování platí i pro nový program Barrandov PLUS.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: