Dvoumilionová hranice zůstala nepokořena. MS v hokeji letos divácký rekord nepřineslo

Čeští hokejisté ve čtvrtek odehráli svůj poslední zápas na letošním MS v hokeji. Vzhledem k okolnostem a výsledkům v základní skupině skončili dřív než většina lidí předpokládala. Rekordní sledovanost zápasů z let 2005 nebo 2010 tak zůstala nepokořena.

Maskot Mistrovství světa v ledním hokeji 2018 v Dánsku dostal jméno Duckly. Foto: IIHF.com

Maskot Mistrovství světa v ledním hokeji 2018 v Dánsku dostal jméno Duckly. Foto: IIHF.com

Čtvrtfinále ve sledovanosti nepřekonalo nejlepší zápas ze skupiny

Čtvrtfinálový duel ČR-USA přilákal k obrazovkám přes 1,2 mil. diváků. To je úctyhodné číslo, nicméně je výrazně pod hodnotou 1,6 milionu diváků, která sledovala například vynikající zápas skupinové fázy proti Rusku.

Navíc, rekordní hodnoty sledovanosti lze očekávat až kdy se bojuje o medaile. Už nyní je tedy jasné, že dvoumilionová hranice z dob, kdy čeští hokejisté pravidelně bojovali o medaile, nebude zřejmě ani letos pokořena.

Naposledy čeští hokejisté hráli v semifinále v roce 2015 na domácím šampionátu v Praze a Ostravě. Tehdy skončili čtvrtí. Poté už do nejlepší čtyřky ani jednou nepostoupili.

Přitom právě semifinálový a případně i finálový souboj má za účasti českého týmu potenciál stát se nejsledovanějším sportovním pořadem roku. Čeští hokejisté slavili svůj zatím poslední titul z hokejového MS v roce 2010. Sledovanost tehdejšího finálového duelu ČR-Rusko překonala hranici 2,8 milionu diváků.

Paradox z roku 2005. Až 1,5 milionů diváků dalo přednost SuperStar před finále ČR-Kanada

Finálový souboj z roku 2005, kdy čeští hokejisté zdolali Kanadu, přilákal podle dobových údajů minimálně 2,77 mil. diváků. Tehdy byl ale televizní trh – co do počtu stanic – mnohem menší než dnes. Terestricky vysílaly pouze čtyři stanice, tudíž by sledovanost hokejového přenosu měla být výrazně vyšší.

Karty ale v roce 2005 zamíchala extrémně populární první série pěvecké soutěže SuperStar. V neděli 15. května 2005 se v době hokejového finále ČR-Kanada vysílal živě i finálový večer Česko hledá SuperStar. Až 1,5 milionu lidí dalo tehdy přednost potenciálním pěveckým hvězdám.

Rok 2010 nicméně ukázal, že hokej může diváky lákat k obrazovkám i v období mnohem silnější konkurence na televizním trhu. Většina diváků se ale přirozeně podívá až na absolutní finále světového šampionátu – i to pouze za předpokladu, že si v něm zahrají čeští hokejisté.

Na semifinále, případně finále s českou účastí si ale musíme minimálně rok počkat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .