MS v hokeji tradičně láká diváky, zápasy českého týmu nad milionem diváků

Mistrovství světa v ledním hokeji se v tomto týdnu překlopí do vyřazovací fáze. Zajímavé je, že diváci v televizi sledují nejen zápasy s nejatraktivnějšími soupeři ale našli si čas i na utkání s těmi slabšími.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Jednotlivé zápasy přilákaly podle dostupných informací pokaždé minimálně 1 milion diváků starších 15 let. Podle webu Mediaguru.cz, který pravidelně zveřejňuje výsledky televizního měření, byl nejsledovanější čtvrteční zápas ČR – Rusko, který naši hokejisté vyhrali v prodloužení. Program ČT sport si různými cestami naladilo až 1,6 mil. diváků starších 15 let.

Za zmínku stojí i fakt, že z pohledu sledovanosti je pro českého diváka každý soupeř atraktivní. Například sobotní zápas s beznadějně posledním Běloruskem vidělo až 1,2 mil. lidí. Nedělní souboj s dalším hokejovým outsiderem Francii rovněž přilákal přes milion diváků. Popularitu hokejových přenosů navíc umocňuje fakt, že řada diváků sleduje zápasy nejen v domácím prostředí, ale i v hospodách a restauracích.

Český tým má díky pěti vítězstvím jistotu postupu do čtvrtfinále. Pokud zvládne klíčový první duel vyřazovací fáze, může se sledovanost dalších utkání vyšplhat i nad dva miliony diváků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .