Dotčený operátor tvrdí, že Nova International není pro slovenský trh atraktivní

Předběžné opatření soudu, kterým si skupina Nova vynutila zastavení šíření svých stanic u bratislavského lokálního operátora ISPER, přineslo pochopitelně i reakci druhé strany. Zástupci operátora vysvětlují okolnosti údajné „nekomunikace“ s Novou.

dalkove-ovladani-651

Operátor odmítl šířit Novu International. Musel vyřadit i ostatní kanály

Nova ve své nedávné tiskové zprávě, kdy poněkud tajemně informovala o dalším úspěchu v otázce (ne)šíření svých stanic na Slovensku, mimo jiné zmínila, že „do hledáčku soudu se tentokrát dostal slovenský operátor, který nijak nereagoval na zaslané výzvy k zastavení neoprávněného šíření ani na obchodní nabídku distribuce Nova International a Nova Sport kanálů a v neoprávněném šíření stanic skupiny Nova dále pokračoval„.

Zástupci české komerční jedničky v předmětné zprávě nijak nekonkretizovali onoho operátora, ani neuvedli, v čem spočívala ona nekomunikace. Operátor se nakonec přihlásil médiím sám a poskytl své vyjádření webům Mediálne.sk a Digizone.cz. Zástupce společnosti ISPER Maroš Batovič v něm vysvětluje okolnosti údajné „nekomunikace“ s Novou.

Věc se má podle něj tak, že operátor nereagoval na nabídku Novy týkající se zařazení programu Nova International. Tento kanál totiž nepokládá za atraktivní. S Novou však chtěl jednat o sportovním programu Nova Sport 1, který Nova nabízí legálně i slovenským operátorům. Podle Maroše Batoviče se v této věci odmlčela sama Nova.

Nova s námi nekomunikovala, tvrdí zástupce operátora

Začátkem roku 2015 jsme Novu prostřednictvím emailu informovali o tom, že máme zájem vysílat stanice Nova Sport, které mají na Slovensku licenci, a že bychom s nimi rádi podepsali smlouvu o distribuci. To neproběhlo ne proto, že bychom snad my nekomunikovali s Novou, ale proto, že Nova nekomunikovala s námi,“ uvedl Batovič.

Ve svém stanovisku se podivil nad tím, že Nova zaměřuje své právní kroky jen na malé operátory, přičemž velké kabelové společnosti bez problémů šíří její kanály dál. „Z dlouhodobějšího pohledu by nás velmi zajímalo, co Nova opravdu udělá s velkými operátory, kteří její programy vysílají,“ uvedl Batovič s tím, že malé společnosti zařazují programy Novy do své nabídky pouze z konkurenčních důvodů.

Velké kabelovky kanály Novy nepropagují, ale mají je v nabídce

Pokud by velké kabelové společnosti skutečně vyřadily Novu a její další kanály z nabídky, ke stejnému kroku by zcela jistě přistoupili i malí operátoři. Batovič se nicméně domnívá, že na velké kabelové společnosti nemá Nova páky.

Sama Nova se k probíhajícím sporům nevyjadřuje. Médiím v této věci zasílá jen stručné tiskové zprávy, kde zdůrazňuje, že v boji proti neoprávněnému šíření svých stanic na Slovensku je stále úspěšnější a v nastavených krocích hodlá pokračovat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .