Do sporu AMC s operátorem DIGI TV zasáhl soud

Skupina AMC Networks, která provozuje 11 tematických stanic pro satelitní a kabelové operátory, dnes zaslala novinářům překvapivé prohlášení. Tvrdí v něm, že operátor DIGI TV má na základě předběžného opatření soudu povinnost vrátit programy této skupiny do své nabídky.

Značka Formule 1 má po 23 letech nové logo. Fotografii poskytla skupina AMC Networks International Central and Northern Europe

Značka Formule 1 má po 23 letech nové logo. Fotografii poskytla skupina AMC Networks International Central and Northern Europe

Podle skupiny AMC vydal Městský soud v Praze předběžné opatření, kterým ukládá DIGI TV povinnost okamžitě obnovit vysílání stanic, které byly staženy z nabídky DIGI TV začátkem září. Operátor se k opatření soudu zatím nevyjádřil.

Skupina DIGI CZ podle skupiny AMC ignoruje rozhodnutí soudu a stanice do vysílání zpět dosud nezařadila. Programová skupina AMC Networks ve své tiskové zprávě zdůrazňuje, že původní vyřazení stanic z nabídky DIGI TV bylo v rozporu s dlouhodobou dohodou mezi oběma stranami, i proto jej napadla u soudu. Předběžné opatření následně vydal Městský soud v Praze dne 18. září 2018.

Poznámka: Zpracováno podle podkladů skupiny AMC Networks. Zpráva původně vyšla na webu TVKOMPAS.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .