Operátor DIGI TV vyřadil kanály skupiny AMC, ta se ohradila

Český televizní operátor DIGI TV v pondělí 3. září vyřadil všechny stanice patřící americké společnosti AMC Networks včetně televizí Sport1 a Sport2. Jako náhradu zpřístupnil 10 nových stanic a vyčlenil DIGI Sport 2 HD do základního balíčku.

Nové studio k přenosům Formule 1 na stanicích Sport1 a Sport2. Fotografii poskytla skupina AMC Networks International Central and Northern Europe

Nové studio k přenosům Formule 1 na stanicích Sport1 a Sport2. Fotografii poskytla skupina AMC Networks International Central and Northern Europe

DIGI TV: Zohlednili jsme preference zákazníků

Důvodem změny je zohlednění preferencí zákazníků, kvality a sledovanosti TV kanálů i absence dohody se společností AMC Networks ohledně podmínek vysílání jejích TV kanálů,“ uvedl tiskový mluvčí provozovatele DIGI TV Andrej Čírtek.

DIGI TV vyřadila stanice Minimax, JimJam, Spektrum, Spektrum Home, CBS Reality, TV Paprika, AMC, Film+, Megamax, Sport 1 a Sport 2. Dnešním dnem je tak nahrazují stanice Filmbox Extra HD, Filmbox Family, Epic Drama HD, TUTY TV, Fightbox, Food Network, Docubox, Discovery Turbo Extra, E!, Auto Motor Sport a DIGI Sport 2 HD v základním balíčku.

Nové kanály vybírala DIGI TV tak, aby žánrově odpovídaly vyřazovaným stanicím. V nabídce se tak objevují filmové kanály, stanice vysílající seriály, další zaměřené na dětské diváky a rodiny, milovníky dokumentů či novinky ze světa celebrit, sportovní stanice a další. V této souvislosti dojde též k úpravě kanálové mapy,“ dodal Čírtek.

Skupina AMC s vyřazením svých programů nesouhlasí a podnikne právní kroky

Na dnešní krok DIGI TV okamžitě zareagovalo i tiskové oddělení skupiny AMC Networks, která provozuje 11 tematických placených stanic pro české a slovenské operátory. Vedení AMC s tímto krokem podle očekávání nesouhlasí a tvrdí, že vyřazení jejich programů proběhlo bez předchozího upozornění.

Majitel a provozovatel stanic AMC Networks International – Central and Northern Europe vyjadřuje překvapení nad tímto postupem společnosti DIGI. Ten je v rozporu s platnými dlouhodobými smlouvami. Vedení společnosti AMCNI CNE také zdůrazňuje, že neočekávané vypnutí porušuje české zákony, jelikož předplatitelé DIGI (více než 100 000 domácností) nebyli informování s třicetidenním předstihem,“ píše v prohlášení PR manager Jan Huk.

Zdůrazňuje, že mezi AMC a DIGI TV byla dlouhodobá smlouva o distribuci celého portfolia stanic. Nezmiňuje však, zda předmětná smlouva i nadále platí. DIGI TV ve své tiskové zprávě totiž informuje o absenci dohody mezi oběma stranami.

Mezi AMC a DIGI byla dlouhodobá smlouva o distribuci celého portfolia stanic. Náhlé rozhodnutí společnosti DIGI vypnout tyto stanice se uskutečnilo navzdory této strategické dohodě. AMC plánuje podniknout právní kroky,“ dodává Jan Huk.

Na závěr připomeňme, že server RadioTV.cz informoval o možné výrazné změně na trhu ještě v pátek. Prostřednictvím webu TVKOMPAS.cz jsme informovali, že jeden z větších hráčů plánuje výrazně obměnit svoji programovou nabídku a tento krok může být předzvěstí příchodu větších změn na trhu. Původně ale nebylo potvrzeno, o kterou skupinu stanic půjde.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .