ČT zlepšuje pokrytí svých kanálů na satelitu a spouští ČT4 ve vysokém rozlišení

ceskatelevizeČeská televize přistoupila ke změnám v rámci satelitního vysílání svých programů. Důvodem je snaha sjednotit satelitní vysílání všech programů České televize převedením na jeden vysílací satelit. Praktickým důsledkem je výrazně lepší pokrytí signálem proti původnímu vysílání. Oznámila to tisková mluvčí ČT Michaela Fričová.

Včera v ranních hodinách bylo převedeno satelitní vysílání všech programů ČT ve standardním rozlišení ze satelitu ASTRA 3A umístěného na pozici 23,5°E na satelit ASTRA 3B na stejné orbitální pozici. Pro diváky nedošlo prakticky k žádné změně, vysílání přešlo na nový satelit při zachování původních příjmových parametrů, tj. na kmitočtu 12,525 GHz modulace DVB-S bez nutnosti nového přeladění satelitních přijímačů.

Zároveň bylo ukončeno souběžné vysílání programu ČT1 HD v původním systému DVB-S  ze satelitu ASTRA 3B  na kmitočtu 11,973 GHz a bude nadále pokračovat ze stejného satelitu již jen v systému DVB-S2 na kmitočtu 11,934 GHz. Dalším krokem bude spuštění vysílání kanálu ČT4 ve vysokém rozlišení, které souvisí se startem Mistrovství světa v hokeji koncem tohoto týdne. Vysílání bude rovněž zajišťováno ze satelitu ASTRA 3B, umístěného na pozici 23,5°E na kmitočtu 11,797 GHz s modulací DVB-S2.

Sportovní program České televize ve vysokém rozlišení budou mít automaticky k dispozici všichni majitelé přístupových karet platforem CS Link a Skylink. Kanál by se měl objevit i v nabídce většiny kabelových operátorů. Zařazení dnes ráno potvrdil i největší kabelový operátor UPC Česká republika. Zatím ale není jasné, zda se nový program objeví i v satelitní platformě freeSAT by UPC Direct, jelikož ta je na české UPC zcela nezávislá. Mediální zástupce UPC Direct na dotaz prozatím nereagoval.

ceskatelevize

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .