ČT1

ct-1-banner

ČT 1 je první program vysílatele veřejné služby, kterým je Česká televize. Jde o plnoformátový program vysílající pořady rodinného charakteru pro většinové publikum. ČT 1 produkuje pestrou paletu pořadů vlastní tvorby a doplňuje svůj program i původními seriály, soutěžemi a dalšími formáty. Z hlediska vysílatele veřejné služby má první program zákaz vysílání reklamy a telenákupu. Česká televize nahrazuje reklamu sponzorskými vzkazy. Vysílání financuje z koncesionářských poplatků.

ZÁKLADNÍ INFO

Typ programu Celoplošný, plnoformátový

Adresa: Na hřebenech II 1130/6, Praha 4

URL: http://www.ct1.cz/
E-mail: info@ceskatelevize.cz
Archiv vysílání http://www.ivysilani.cz/
Facebook: Oficiální profil ČT1

Provozovatel: Vysílatel ze zákona (bez licence)
Platnost od: 00. 00. 0000
Licence do: 00. 00. 0000

Reklamní zastoupení: Nesmí vysílat reklamu

TOP 5 – Články

Česká televize připravuje druhý HD kanál, spustí ho ještě před Londýnem
V rámci České televize finišují přípravy na vysílání druhého HD kanálu, který by měl odstartovat ještě před letní Olympiádou v Londýně. Blížící se hry jsou impulsem k posílení distribuce obsahu ve vysokém rozlišení, který se v západních zemích stává samozřejmým standardem. U nás jde zatím spíše o nadstandard.

ČT1 ráno se zprávami, večer bez Pokondrů, ČT2 s dětským pásmem
Kluk s čepicí se skutečně nakonec přesouvá od ledna 2012 na druhý program veřejnoprávní televize. Ta slibuje, že se vysílací čas nezmění, navíc chce dětské pásmo zcela přesunout do podvečerního času na Dvojku. První program ČT přijde o show Pokondr Live, Kolo plné hvězd a Výletníci se druhé řady taktéž nedočkají. Velké úpravy na Jedničce přinesou nové ranní zpravodajství, regionální Dobré ráno se transformuje na odpoledne. Večerníček na Jedničce nejprve nahradí Taxík, později nový formát.

Petr Mrzena střídá na postu šéfredaktora zpravodajství ČT Karla Nováka
Česká televize před chvílí oznámila, že Karel Novák opouští pozici šéfredaktora zpravodajství České televize. Na jeho místo nastupuje Petr Mrzena, kterého znají jak diváci České televize, tak zejména ze zpravodajství TV Nova či ze zaniklé televize Z1. Zdeněk Šámal, výkonný ředitel ČT24, ovšem pověřil Karla Nováka působením na postu šéfeditora ČT24.

RRTV: ČT1 a ČT24 už nesmí vysílat reklamu
Česká televize nesmí od 14. října vysílat na kanálech ČT1 a ČT24 reklamu, 14. října začala platit nový zákon o České televizi. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání upozornila na fakt, že Česká televize neoprávněně vysílá reklamu na ČT1 a ČT24, informaci potvrdila předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová serveru MediaGuru.cz. „Účinnost zákona nastala 14. října tím, že vyšla ve Sbírce listin. Českou televizi jsme proto upozornili na to, že zákon porušuje,” sdělila Kateřina Kalistová.

Otázky Václava Moravce poodhalily novou podobu
Česká televize dokončuje práce na nové podobě nejsledovanější politické debaty v České republice. Otázky Václava Moravce budou vysílány z inovovaného studia. Kromě úprav klíčovací plochy, nové dekorace a rozmístění židlí se diváci mají těšit na zbrusu novou znělku, ta se natáčela koncem srpna na točitém schodišti v Nile House v Karlíně. Podívejte se na náhledy novinek, které Česká televize chystá.

VYSÍLAČE (SD)

 1. [DVB-T] Multiplex 1Síť 1 Multiplex ČT
 2. [DVB-S] Astra 23,5°E – SR 27500, FEC 3/4
  12 525 MHz – volný program, polarizace vertikální (mutace ČECHY)
 3. [DVB-S] Astra 23,5°E – SR 27500, FEC 3/4
  12 525 MHz – volný program, polarizace vertikální (mutace Severní Morava)
 4. [DVB-S] Astra 23,5°E – SR 27500, FEC 3/4
  12 525 MHz – volný program, polarizace vertikální (mutace Jižní Morava)

VYSÍLAČE (HD)

 1. [DVB-T] Multiplex 4Síť 4 Multiplex DB
 2. [DVB-S] Astra 23,5°E – SR 27500, FEC 3/4
  11 973 MHz – volný program, polarizace vertikální (mutace ČECHY)

Náhled grafiky

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .