Čeští diváci přijdou o La Ligu. Kabeloví operátoři musí vyřadit kanál DajTo

Pokud vaše kabelová televize šíří slovenské programy DOMA a DajTo, v dohledné době je bude muset vyřadit. Mimo jiné to znamená, že čeští diváci přijdou o přenosy ze španělské fotbalové La Ligy. Výjimku tvoří pouze oblasti poblíž hranic se Slovenskem, kde lze prakticky přijímat obě televize na běžnou anténu.

Fotbal v televizi láká diváky dlouhodobě. Ilustrační foto Shutterstock.com

Fotbal v televizi láká diváky dlouhodobě. Ilustrační foto Shutterstock.com

Nova s Markízou bojují proti neautorizovanému příjmu svých stanic

Lze totiž očekávat přísnější postup vůči neautorizovanému příjmu ze strany slovenské televize Markíza, která nevlastní vysílací práva pro český trh. A právě pod Markízu patří i kanál DajTo společně s televizí DOMA.

Markíza od 1. února společně s Novou zahájila mezinárodní verzi své hlavní stanice. Čeští diváci tak mají k dispozici kanál Markíza International. Nova na Slovensku vysílá podobný program Nova International. Tyto dvě verze očištěné o zahraniční filmy a seriály mají v nabídkách českých a slovenských kabelových operátorů nahradit původní verze Novy a Markízy.

Markíza International má být náhradou nejen za původní Markízu, ale i za DajTo

Součástí podmínek ohledně jejich šíření je však i stažení ostatních stanic skupiny Nova a Markíza, jež jsou na území druhého státu šířeny neoprávněně. V případě Novy to znamená, že slovenští operátoři budou muset vyřadit ze svých nabídek programy Nova Cinema, Fanda a SMÍCHOV. U Markízy je největším problémem zejména neautorizované vysílání televizního programu DajTo na českém území.

Tento kanál totiž nabízí řadu atraktivních sportovních přenosů ze španělské fotbalové La Ligy. Právě La Liga zvedá zájem o sledování tohoto programu na českém území, jelikož tuto soutěž nezakoupila žádná z televizí oficiálně působících na českém trhu. Neprojevila o ni zájem ani samotná Nova, která přitom s Markízou patří do stejné mezinárodní skupiny.

Čeští kabeloví operátoři tedy budou muset přistoupit na podmínky Markízy a nešířit ženský kanál DOMA, ani „mužský“ DajTo. Zatímco v případě TV Doma nelze mluvit o výraznějším zásahu, kanál DajTo může značné části mužského publika chybět.

Autor článku:

Komentáře (2)

    1. Harry

      Neboj jejich pravnici urcite najdou nekde skulinku aby tam dajto mohli nechat.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .