Česká televize zatím dobře zvládá streaming zápasů MS v hokeji

Vedle klasického lineárního vysílání ČT sport v terestrické, kabelové a satelitní televizi nabízí Česká televize přístup k hokejovým zápasům i prostřednictvím streamingu. Zápasy lze sledovat i v rámci hybridní aplikace.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Online přenosy v prvních dnech bez výraznějších problémů

Živé přenosy jsou k dispozici na speciálním webu MShokej.cz, v rámci aplikace iVysílání a rovněž v rámci hybridní televize, která kombinuje klasické vysílání s internetem.

Majitelé HbbTV přijímačů mají tu výhodu, že si na svém dálkovém ovládání mohou navolit kterýkoliv zápas MS v hokeji. Utkání pak sledují přímo v aplikaci přes online streaming.

V prvních dnech šampionátu zatím Česká televize společně se svým technickým dodavatelem zvládá streaming na jedničku. Sledování přenosů je plynulé a bez výraznějších výpadků. Ty jsme nezaznamenali ani v zápasech českého týmu.

Přenosy i na satelitních přijímačích bez přístupové karty

Přímo v televizi se na zápasy české hokejové reprezentace divá v průměru přibližně 1,1 milionu diváků. Sledovanost přes streamingové aplikace zatím ČT nezveřejnila.

MS v hokeji 2017 – vše, co potřebujete vědět

Přinášíme obsahovou přílohu k MS v hokeji 2017. Kompletní program celého šampionátu, rozpis zápasů českého týmu, podrobnosti ohledně televizních přenosů na ČT sport a možnosti sledování legálně dostupných přímých přenosů v rámci Evropy.

....

Přenosy v rámci HbbTV aplikace mohou sledovat i majitelé satelitních přijímačů, kteří nemají k dispozici přístupovou kartu ke kódovaným programům České televize na satelitu. Hybridní aplikace totiž funguje nezávisle na klasickém vysílání. Pokud ale chcete sledovat hokejové přenosy přes satelit s využitím HbbTV, musíte se – alespoň virtuálně – nacházet na území ČR.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .