Česká televize se ptá diváků, zda byli spokojeni s webem a aplikací k MS v hokeji

ČT v rámci krátkého dotazníku zjišťuje, co diváci nejvíc hledali na webu ČT sport, v mobilní aplikaci a v HbbTV aplikaci v době hokejového šampionátu. Diváci mohou posoudit přehlednost, kvalitu živého vysílání a přehrávání videí z archivu i ohodnotit grafický vzhled.

ct-sport-studio-651

Zpětná vazba na tři online produkty

V rámci průzkumu padla i otázka, zda by diváci na základě svých zkušeností doporučili její produkt svým známým. Dále mohli návštěvníci volně vyplnit návrhy na vylepšení.

ČT v průzkumu zkoumala zpětnou vazbu diváků na tři produkty – web ČT sport, web a aplikaci k MS v hokeji a HbbTV aplikaci k MS v hokeji. Tyto tři produkty měly ale v době MS v hokeji podobný obsah a divák tak třikrát odpovídá v podstatě na totéž. Přitom největší výhodou (i slabinou) všech tří produktů v době hokejového šampionátu byl živý streaming zápasů.

DOTAZNÍK: Pokud se chcete na dotazník dostat přímo, je k dispozici zde.

Kolaps streamingu nastal ve čtvrtfinále

V průběhu základních skupin fungoval streaming zápasů až na výjimky dobře. Největší nedostatek se projevil v době čtvrtfinálového utkání mezi Českou republikou a Ruskem, který byl zároveň posledním zápasem české reprezentace na šampionátu. ČT se svým dodavatelem O2 nezvládla nápor a streaming byl pro mnoho diváků nedostupný nebo nepoužitelný. Z pohledu českých diváků přitom šlo o klíčový zápas celého turnaje.

Pokud by čeští hokejisté postupili do semifinále, je pravděpodobné, že i v další fázi by musela ČT čelit výraznému zájmu diváků. S dostupností přitom byly problémy už loni, rovněž ve čtvrtfinále.

Společnost O2, která zajišťuje provoz aplikace iVysílání, v oficiálním stanovisku uvedla, že důvodem výpadku měl být cílený útok DDoS.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .