Klíčový zápas MS v hokeji diváci na netu neviděli. Online streaming má svá rizika

Česká televize měla i letos problém s on-line streamingem klíčového zápasu MS v hokeji. Čtvrtfinále mezi ČR a Ruskem značná část diváků nemohla sledovat přes on-line aplikace ani v rámci hybridního vysílání.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

iVysílání mělo výpadky ve čtvrtfinále i loni

Stejná situace se odehrála i loni v době čtvrtfinálového utkání. Podle oficiálního vysvětlení České televize a společnosti O2, která zajišťuje provoz aplikace iVysílání, měl být důvodem výpadku cílený útok DDoS.

Přesně v 16:15 byl na dodavatele služby streamingu spuštěn masivní DDoS útok, který službu iVysílání pro některé uživatele omezil. Na odstranění problémů spolu s dodavatelem pracujeme. Mrzí nás, že fanoušci hokeje o část dnešního utkání na internetu přišli,“ uvedla mluvčí společnosti O2 Czech Republic Jitka Pajurková.

HbbTV aplikace neměla obraz ani zvuk, zobrazovala špatný stav

V době hokejového utkání neměli diváci iVysílání.cz a HbbTV aplikace k dispozici ani korektní informaci o stavu utkání. Aplikace delší dobu zobrazovala stav 0:0 i když už hokejisté prohrávali. Po skončení utkání ještě zhruba 20 minut svítil v HbbTV aplikaci stav 2:0 a příznak „ŽIVĚ“, byť zápas už byl ukončen výsledkem 3:0.

Situace byla nepříjemná zejména pro diváky, kteří sledují vysílání ČT sport přes HbbTV aplikaci na satelitních přijímačích. To je mnohdy jediná alternativa pro ty diváky, kdo nemají k dispozici aktivní satelitní kartu některého z tuzemských operátorů. Tito diváci se k vysílání hokejového zápasu v češtine nedostali navzdory tomu, že se nacházeli na území ČR.

Čeští satelitní diváci mohli sledovat volně dostupný program Sport1 DE

Jedinou skutečně spolehlivou alternativou jak sledovat čtvrtfinálové utkání na satelitu v rámci Evropy, bylo nekódované vysílání německého sportovního programu Sport1 DE. Ten živě přenášel obě čtvrtfinálová utkání v rámci kombinovaného přenosu.

Nejnovější situace poukazuje na rizika spojená s přenášením událostí značného významu přes internet. On-line streaming sice může představovat rozhodující způsob konzumace lineárního i nelineárního audiovizuálního obsahu, ale nemůže zcela nahradit dosavadní způsoby příjmu televize nebo rádia – zejména pokud jde o terestrický nebo satelitní příjem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .