Fotbalové EURO 2016 se blíží, na trhu je audiokniha Já jsem Zlatan Ibrahimovič

Fotbalová životopisná audiokniha vychází k příležitosti letošního fotbalového šampionátu EURO 2016. Zákulisí fotbalového světa, ale i sonda do Zlatanova života, to vše v audio podobě přináší služba Audiotéka. Ibrahimović patří mezi nejlepší a nejlépe placené útočníky současnosti a nepochybě bude jednou z nejviditelnějších ikon letošního šampionátu.

Zlatan Ibrahimovič bude na EURO 2016 reprezentovat Švédsko. Ilustrační foto: katatonia81 / Shutterstock.com

Zlatan Ibrahimovič bude na EURO 2016 reprezentovat Švédsko. Ilustrační foto: katatonia81 / Shutterstock.com

Od začátku kariéry v Malmö FF až na vrchol

Fotbalová audiokniha o Zlatanovi popisuje jeho dětství, začátek kariéry v týmu Malmö FF, až po profesionální úspěchy v těch nejlepších fotbalových klubech Evropy. Spolu s pohledem do zákulisí špičkového fotbalového světa se jedná o jedinečnou audioknihu o cestě světoznámého fotbalisty až na vrchol.

Jeho život nebyl jednoduchý – vzhledem k problémům v rodině se většinu svého dětství o sebe musel starat sám. Přesto se mu podařilo uspět a vybudovat si kariéru světově úspěšného fotbalisty. Zlatan nejenom jako fotbalista, ale především jako člověk, kterému se z nelehkých podmínek dítěte uprchlíků podařilo postupně propracovat až na vrchol sportovního žebříčku.

Jeho sportovní kariéru zdobí nizozemský ligový titul s Ajaxem Amsterdam, Scudetto – ligový titul s Juventusem Turín, Interem Milán, nebo ligový titul s FC Barcelona nemluvě o trofejích s PSG. Vyhrál mnoho ocenění za nejhezčí gól, i když všechny jeho trefy můžeme považovat za nezapomenutelné.

Fotbalové zákulisí, svět agentů a bulváru

Jak funguje fotbalové zákulisí, svět fotbalových agentů, trenérů, sportovních, ale i bulvárních novinářů, jaké jsou vztahy mezi spoluhráči? Zajímavý a otevřený příběh o osobních i fotbalových úspěších, ale také o konfliktech a skandálech, které provázeli a stále provázejí jeho život.

Rád jsem se zhostil úkolu namluvit knihu o Zlatanovi, byl jsem žádostiv, co nového se o něm dozvím, a nelituji. Mám ho samozřejmě radši než před přečtením jeho životopisu. Fotbal je moje láska a cokoli se kolem něho pohybuje mě nenechá klidným. Velmi mě načítání audioknihy bavilo,“ řekla o audioknize její interpret David Novotný.

Autorem díla je švédský novinář a spisovatel David Lagercrantz. Jen ve Švédsku, kde je Ibrahimovič považován za národního hrdinu, se prodalo kolem 800 tisíc výtisků. Kniha poté vyšla ve 28 zemích světa a dostala se do užší nominace na nejprestižnější švédskou knižní cenu Augustpriset.

O kvalitách autora Lagercrantza vypovídá i to, že dostal možnost napsat pokračování ke svazku Milénium Stiega Larssona. Další informace o knize jsou na webu vydavatelství Audiotéka.

Poslechněte si ukázku z knihy Já jsem Zlatan Ibrahimovič

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .