Česká televize odhalí koncepci dětského kanálu

ct-dvorakVedení České televize sezvalo novináře na Kavčí hory, aby jim představilo koncepci připravovaného dětského kanálu. Část tiskové konference bude věnována i zásadní změně pojetí  kultury ve vysílání ČT.

Současný management v čele s generálním ředitelem Petrem Dvořákem posouvá přípravy dětského kanálu do další fáze. Ve čtvrtek má Česká televize představit svou novou koncepci novinářům a širší veřejnosti. Nový kanál bude spuštěn ve druhé polovině letošního roku a měl by vysílat ve všech dostupných digitálních platformách.

Celoplošné zemské vysílání bude zajištěno prostřednictvím multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting. Pokud tedy přijímáte vysílání TV Fanda, Smíchov nebo televizi Pohoda, měli byste mít brzy k dispozici i připravovaný dětský kanál ČT.

Vedení ČT hodlá ve čtvrtek ohlásit i zásadní změnu pojetí kultury ve vysílání. Komunikační oddělení k tomuto kroku prozatím neposkytlo žádné bližší informace. V důsledku spuštění dětského kanálu se ale očekává přesunutí značné části dětských pořadů z Dvojky na „Trojku“. Kanál ČT 2 by tak měl mít mnohem víc prostoru i pro kulturní pořady.

ceska-televize-vanoce-o-pokladech-675Česká televize uvedla o Vánocích několik nových pohádek. Pořady pro děti a mládež by měly být prioritou i v letošním roce po spuštění dětského kanálu. Ilustrační foto – Česká televize

Další informace přineseme ve čtvrtek.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .