Asociace televizních organizací hodlá bojovat proti pirátskému šíření televizních stanic

České televizní stanice sdružené v asociaci ATO hodlají založit expertní skupinu, která bude mimo jiné odhalovat a řešit problémy vzniklé v důsledku nelegálního šíření televizního vysílání. Zřejmě mají namysli aplikace podobné TV4You.

ato-asociace-televiznich-organizaci-651

Nulová tolerance vůči pirátským aktivitám

Nelegální šíření televizního vysílání se stává v poslední době stále častějším jevem. Pirátské subjekty dalším šířením televizního vysílání nebo jeho částí bez souhlasu provozovatelů vysílání porušují autorský zákon a nesou odpovědnost za nemalé škody, které provozovatelům vysílání působí,“ píše se v poměrně nekonkrétní tiskové zprávě ATO.

Asociace deklaruje nulovou toleranci vůči podobným pirátským aktivitám. Nezmiňuje ale konkrétně, zda za pirátské aktivity považuje pouze neautorizované mobilní aplikace ve stylu TV4You, nebo zda má namysli globální streamingové agregátory typu Streamhunter, které na kolektivní bázi zpřístupňují sledování atraktivních sportovních přenosů z celého světa.

Asociace není konkrétní, bojovat chce s pirátstvím obecně

Z tiskové zprávy je pouze patrné, že Asociace televizních organizací hodlá zkoumat pirátské aktivity obecně. V závěru nicméně vyslovuje potěšení nad nedávným soudním rozhodnutím v případě nezákonného šíření programů prostřednictvím aplikace TV4You.

Jak je známo, soud dal ve sporu s provozovatelem aplikace TV4You za pravdu televizi Nova. Znamená to, že žádný poskytovatel televizního vysílání nemůže bez souhlasu konkrétní televize šířit její program v nových, například mobilních platformách.Na tento problém se podrobněji podíváme příští týden.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: