Streamingová služba TV4You je i nadále blokována, provozovatel zatím další kroky neprozradil

Dění kolem streamingové platformy TV4You, která poskytuje živé vysílání televizí divákům na mobilních platformách, vyústilo v poslední den kalendářního roku k blokaci domény. Provozovatel se vůči tomuto kroku ostře ohradil.

Screenshot nové služby TV4You

Screenshot nyní již blokovaného webu služby TV4You

O blokaci domény požádala skupina Nova

K blokaci domény TV4You.cz přitom došlo na základě předběžného opatření soudu, o které požádala televize Nova. Doména byla následně znepřístupněna ze strany správce českého doménového prostoru, sdružení CZ.nic.

Soud vyhověl našemu návrhu na předběžné opatření proti spolku In4You, který bez příslušných práv nakládal s naším vysíláním. Na základě rozhodnutí soudu byla znepřístupněna doména TV4You,“ uvedla v zatím posledním stanovisku na toto téma mluvčí skupiny Nova Anna Suchá.

TV4You: blokace naší služby je bezprecentní krok

Provozovatel služby TV4You v prvotní reakci na Facebooku označil blokaci domény za bezprecedentní krok, přičemž další vyjádření přislíbil po řádné právní analýze. Včera se na FB profilu spolku TV4You objevilo širší vyjádření, v němž zástupci spolku vyjadřují své překvapení nad „rychlostí a povrchností s jakou o takto složité problematice rozhoduje soud“.

Nadále trváme na tom, že neporušujeme právní řády České republiky. Naše aplikace poskytuje stejnou službu, jako nabízejí výrobky renomovaných producentů domácí televizní techniky. Jsme hluboce přesvědčeni, že toto nakonec pochopí i soudy a dají nám za pravdu,“ uvedl zástupce spolku TV4You na Facebooku.

Svůj provoz dobrovolně přerušila i obdobná služba Grabuj.cz

Za zmínku stojí i fakt, že jiná obdobná služba Grabuj.cz ještě koncem listopadu přerušila poskytování svých služeb. V tomto případě se tak událo dobrovolně „po nesmírně těžké úvaze“. Šlo o službu Grabuj.cz, která umožňovala vzdálené nahrávání uživatelem zvolených televizních pořadů a jejich následné stažení obsahu přímo do počítače.

Nedomníváme se, že by služba Grabuj.cz jakkoli porušovala práva vysílatelů či držitelů autorských práv, nicméně v současné době nejsme schopni vzhledem k naší pozici tento postoj dostatečně obhájit,“ uvedli zástupci služby.

Nicméně spolek TV4You, který byl k přerušení svých služeb přinucen technickým prostředkem, se hodlá svých práv domáhat u soudu. Případné rozhodnutí soudu v tomto konkrétním případě může být zásadním precedentem i pro jiné služby tohoto typu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: