Aplikace TV4You zřejmě neobnoví provoz, soud se přiklonil na stranu Novy

Mobilní aplikace TV4You, kterou navenek reprezentoval někdejší dlouholetý ředitel hudební televize Óčko Jiří Balvín, zřejmě neobnoví svůj provoz. Rozhodl o tom soud, který konstatoval, že bez souhlasu televizí není možné šířit volné kanály.

mobil-farby-ilust-651

Čtyři měsíce po zablokování domény přichází klíčový verdikt soudu

Dění kolem streamingové platformy TV4You, která poskytovala živé vysílání televizí divákům na mobilních platformách, vyústilo v poslední den kalendářního roku 2014 k blokaci domény. Fakticky to znamenalo nucené zastavení provozu služby, která od začátku ledna nedávala o sobě nijak vědět. K blokaci domény TV4You.cz přitom došlo na základě předběžného opatření soudu, o které požádala televize Nova. Doména byla následně znepřístupněna ze strany sdružení CZ.nic , tedy správce českého doménového prostoru.

Provozovatel služby TV4You v prvotní reakci na Facebooku označil blokaci domény za bezprecedentní krok, přičemž další vyjádření přislíbil po řádné právní analýze. Celá kauza se však výrazně posunula po dubnovém verdiktu Městského soudu v Praze, na který upozornil server Digizone.cz.

Budoucnost služby nejasná, zástupci spolku se zatím nevyjádřili

Mohu potvrdit, že soud v plném rozsahu vyhověl naší žalobě proti spolku In4You. Rozhodnutí soudu tak potvrzuje náš právní názor, že TV4You a podobné služby, které nakládají s TV programy bez souhlasu poskytovatele, jednají protiprávně,“ uvedla pro Digizone mluvčí Novy Anna Suchá.

Zástupci spolku in4You se k rozhodnutí soudu zatím nevyjádřili.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: