Active TV nevysílá, provozovatel multiplexu 4 ji vyřadil z nabídky

Česká teleshoppingová televize Active po dvou měsících zmizela z volně dostupného multiplexu 4, kde ji mohli diváci naladit na běžnou anténu. Momentálně ji nelze sledovat standardní cestou u žádného operátora.

Finanční výhry nahrazuje v některých případech "pokec" s kartářkou nebo psychologem. Ilustrační reprofoto Active TV

Finanční výhry nahrazuje v některých případech „pokec“ s kartářkou nebo psychologem. Ilustrační reprofoto Active TV

V multiplexu 4 vydržela dva měsíce

O dalším přerušení vysílání této televize informoval jako první web Digizone.cz. Podle něj televize Active skončila v multiplexu 4 v noci z neděle 31. května na neděli 1. června. Program sice i nadále běží, diváci jej ale nenaladí žádnou standardní cestou. Pouze satelitní nadšenci mohou najít distribuční trasu této televize na pozici 30 stupňů západně.

Věštecká a kvízová televize Active TV se v duchu svého programového zaměření záhadně zjevuje a zase mizí. S diváky hraje neohlášenou ale o to víc tajemnou hru. Pokud ji chcete sledovat, musíte ji aktivně hledat.

V březnu jsme informovali o tom, že Active TV byla vyřazena ze zemského multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group. Vlastník této společnosti totiž potřeboval volnou kapacitu pro zařazení dvou nových programů televize Barrandov a tak malá Active TV musela jít pochopitelně stranou. Rychle si však našla nový domov v multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting.

Obnoví ještě tajemná televize své vysílání?

Pak přišlo další překvapení – Active zmizela i ze satelitu. Do začátku dubna využívala kapacitu platformy Skylink a byla tak dostupná více než jednomu milionu klientů této služby. I odtamtud však zmizela. Jenomže, i na satelitu si rychle našla nové působiště, když se zařadila do programového portfolia společnosti Media Broadcast. Tam ale vydržela pouhých 14 dní a pak byla dostupná pouze přes multiplex 4.

Není jasné, zda bude vysílání Active TV v tomto multiplexu obnoveno. I kdyby se vrátila, většina diváků ji už nebude mít potřebu aktivně hledat. Najdou ji patrně pouze ti, kdo rutinně přelaďují svůj set top box.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: