Nesmrtelná Active TV – vyhodí ji dveřmi, vrátí se oknem a v plné síle

Nejznámější česká dobrovolně placená televize Active TV v tomto týdnu opětovně překvapila. Po ukončení spolupráce se dvěma významnými operátory se zdálo, že její dny jsou u konce. Nyní se vrací v plné síle.

Noční hru se sirkami dlouhou dobu vysílala společně s Active TV i hudební televize Óčko. Foto: repro Óčko TV

Noční hru se sirkami dlouhou dobu vysílala společně s Active TV i hudební televize Óčko. Foto: repro Óčko TV

Spekulace jsou nekonečné, televize ale vysílá dál

O případném konci televizního projektu s názvem Active se spekulovalo už několikrát. Nyní tyto spekulace ožily poté, co dceřiná společnost Českých Radiokomunikací vyřadila Active TV z celoplošného zemského multiplexu 3. Tato televize se tak na nějaký čas vytratila z většiny obrazovek. Následně přestala vysílat i na satelitu, kde spolupracovala s operátorem Skylink.

K tomu ještě dostala pokuty od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání v celkové výši přesahující jeden milion korun. Půl milionu šlo za vysílání „tvrdé erotiky“ v ranních hodinách, dalších 300 tisíc by měla televize zaplatit za věštce, kteří své tvrzení vydávají za fakta. K tomu ještě 200 tisíc korun za ignorování žádostí regulátora a symbolických 50 tisíc za nekorektní telefonické soutěže.

Klíčové DVB-T vysílání si udržela, nyní působí i na satelitu

Ani tyto pokuty ale zřejmě nijak neutlumily plány provozovatele na další působení na českém trhu. Výpadek zemského vysílání se podařilo v průběhu několika týdnů nahradit, kdy se Active TV objevila v jiném DVB-T multiplexu, byť s výrazně slabším pokrytím. Klíčové zemské vysílání si tedy udržela a na satelitu nebyla tolik závislá. Zdálo se tedy, že se bude orientovat pouze na diváky ve větších městech díky DVB-T pokrytí.

Jenomže, nyní se tato televize vrací v plné síle i na satelit a dokonce na stejnou pozici, kde působila předtím. Program Active TV byl do konce března šířen přes kapacitu operátora platformy Skylink. Smlouva o distribuci zřejmě skončila a Active TV si zajistila novou distribuční trasu přes jinou společnost, napsal server Parabola.cz.

Tou společností má být Media Broadcast, která poskytuje služby například i skupině Nova nebo SPI International. Active TV se zařadila do multiplexu, kde figurují například programy Docubox HD, Fightbox HD nebo Eroxxx HD. Sama Active ale vysílá pouze v SD rozlišení, nicméně pro její příjem potřebujete set top box s podporou normy DVB-S2. Důležitý pro její další působení je fakt, že si toto vysílání může naladit většina stávajících klientů Skylinku.

Active do velké míry připomíná slovenský Nautik a Živu

Působení Active TV je v mediální branži vnímané jako silně kontroverzní. Vedení televize v čele s někdejší ředitelkou Public TV Renatou Peškovou nicméně dokazuje, že televize je připravena prát se o své stálé místo na trhu.

Podobným způsobem kdysi na Slovensku přežívala dokumentární televize Nautik. Zprvu pozitivně vnímaný dokumentární kanál se po roce působení proměnil ve věšteckou a kvízovou televizi a skončil až po několika letech a po několika změnách názvu – stěští zkoušel i pod značkou Televízo nebo Živá TV. Active TV rovněž plánovala být programově bohatší, původně slibovala například dokumenty nebo pořady pro děti. Realita je jiná.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: