Vydavatel Blesku a dalších titulů definitivně přechází do česko-slovenských rukou

ringier-axel-springer-651

Největší tiskové vydavatelství kupuje dvojice tuzemských podnikatelů. Českou pobočku koncernu Ringier Axel Springer získá český podnikatel Daniel Křetinský ze skupiny Energeticko-průmyslový holding a Slovák Patrik Tkáč z J&T. Zaplatí necelých 5 miliard korun.

Vydavatel deníků Blesk, Aha!, Sport, magazínů Svět motorů, ABC nebo Reflex tak získá nové majitele. Dvojice podnikatelů může do svého portfolia zařadit nejen řadu čtenářsky úspěšných titulů, ale i část společnosti PNS zabývající se distribuci tisku nebo společnost provozující tiskárny a značku virtuálního mobilního operátora BleskMobil. Ringier si ponechá aktivity na sousedním Slovensku, byť není vyloučeno, že podnikatelé by mohli mít v budoucnu zájem i o tamní pobočku.

Český mediální trh se tak mění od základů. Místo zahraničních koncernů, které ovládaly rozhodující část mediálního byznysu v oblasti rozhlasu, televize, printu a obchodu s reklamou, se vedoucí úlohy v některých segmentech ujímají domácí podnikatelé. Politik Andrej Babiš nyní ovládá vydavatelství Mafra a Rádio Impuls, Křetinský s Tkáčem kupují Ringier. Výhradně české vlastníky mají nově i rozhlasové stanice skupiny Radio United a do českých rukou se vrátí i pražské stanice Expres a Classic FM.

Foto – Ringierprint.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .