Rozhlasové stanice Expres a Classic FM budou mít českého vlastníka

expresradio-651

Něměcká skupina Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft definitivně prodává své dvě rozhlasové stanice Classic FM a Expresrádio poté, co je v létě přechodně získala zpět od své bývalé mediální skupiny Mafra, nyní ve vlastnictví Andreja Babiše.

Pražské stanice Expresradio a Classic FM byly původně v portfoliu mediální skupiny Mafra a celý konglomerát vlastnila právě německá skupina Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft. Když se zástupci skupiny domluvili na prodeji Mafry podnikateli Andreji Babišovi, nedošlo tehdy k oddělení rádií od skupiny Mafra. Andrej Babiš tedy převzal nejen printové a televizní aktivity skupiny Mafra, ale jeho mediální holding mohl začlenit i rozhlasové stanice Classic FM a Expres.

Po několika dnech se však ukázalo, že tato rádia nejsou součástí transakce, a tak byla převedena zpět na původního německého vlastníka. Ten je nicméně v únoru příštího roku definitivně převede do českých rukou. Novým vlastníkem se stane společnost Kesmar service, s.r.o., stoprocentně ovládaná firmou HHP Management & Administration a.s.. Vyplývá to z údajů na úřadní desce Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Autor článku:

Komentáře (2)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .