Nejčtenější německý bulvár Bild končí s polonahými fotkami modelek

Fotografie modelek nahoře bez jsou po desítky let tradiční součástí západních bulvárních plátků. Nejprodávanější německý bulvár Bild s touto praktikou končí. Důvodem je, že některé ženy mohou tyto fotografie vnímat jako „urážlivé nebo ponižující“.

Nejprodávanější německý bulvár Bild končí s fotografiemi polonahých modelek, aby se více přiblížil dámskému publiku. Ilustrační foto Shutterstock.com

Nejprodávanější německý bulvár Bild končí s fotografiemi polonahých modelek, aby se více přiblížil dámskému publiku. Ilustrační foto Shutterstock.com

Bild ještě v roce 2012 přesunul fotografie modelek z titulní strany na stranu 9. Nyní chce přispět ke kultivaci prostředí a přinášet standardnější fotografie v moderním stylu. Tento krok lze chápat i dat, že se Bild hodlá více přiblížit dámskému publiku.

Uvidíme, zda redakce Bildu své slovo dodrží. V lednu 2015 se k podobnému kroku odhodlal britský bulvární The Sun, aby o několik dnů později polonahé fotografie vrátil s tím, že se jednalo o vtip. Díky „nepodařenému vtipu“ se však zmínka o tomto deníku dostala do všech relevantních světových médií.

Fotografie nahých modelek před několika lety vyřadil ze svého obsahu i pánský magazín Playboy ve své klíčové americké edici. Loni v únoru však oznámil, že se k nahotě vrací, jelikož na ní nevidí nic špatného. Tento krok spojil i s osvětovou kampaní s názvem Nahota je normální (Naked is normal).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .