Babišův Agrofert kupuje Rádio Impuls a zařadí trhovou jedničku do svého portfolia

impuls-mikrofon-651

Skupina Agrofert uzavřela budoucí smlouvu na koupi společnosti LONDA, která provozuje celoplošné Rádio Impuls a regionální stanici RockZone 105,9. Rozhlasová jednička by po schválení obchodu úřady měla přejít do portfolia podnikatele Andreje Babiše. Změnu majitele musí posoudit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Naplňují se tak předpoklady, které se před týdnem objevily v médiích.

Ani jedna ze stran nezveřejnila podrobnosti o transakci. Odhadovaná cena by se podle neoficiálních informací mohla vyšplhat k 750 milionům korun. Sám Andrej Babiš nicméně uvedl, že nákupy médií jsou pro jeho společnosti finanční investice, které vycházejí ze současné situace na mediálním trhu. Své mediální portfolio hodlá obohatit o další akvizice.

Nikdy jsem však neměl ambice jakkoliv se v mediálních aktivitách manažersky angažovat. Společně s probíhajícím převzetím společností proto připravuji tým lidí, mediálních odborníků, kteří budou tento investiční projekt řídit. Po dokončení formálních záležitostí akvizic představím tento tým na počátku příštího roku,“ napsal Babiš v tiskovém prohlášení.

Rádio Impuls začalo vysílat v roce 1999 jako nástupce celoplošné stanice Alfa. Licencovaná společnost Londa je z jedné třetiny vlastněna podnikatelem Ivanem Baťkou, dvě třetiny drží německá skupina Eurocast.

Podle posledních výsledků průzkumu poslechovosti RadioProjekt se počet posluchačů Rádia Impuls pohybuje na hodnotě 1,05 mil. denně a 2,1 mil. týdně.

Autor článku:

Komentáře (2)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .