Souboj „Světů“ je naspadnutí, tři vydavatelství plánují nové tituly s podobným názvem

svetobrazem_perexlogoČeské vydavatelství Extra Publishing po téměř roce obnovuje vydávání měsíčníku „Svět obrazem„. Ačkoli ten prošel rebrandem a přejmenoval se na 100+1, nově se má více zaměřit na obrazovou dokumentaci. Konkurenční společnost Bauer Media na konci července uvede na český trh první titul pro muže ve svém portfoliu, jak napovídá název „Svět objevů„, soustředí se na vědu, techniku a jiné oblasti. V neposlední řadě RF Hobby vlastní ochrannou známku „Svět v obraze“ a „Svět vědy“, dočkáme se jej ještě letos?

Na českém trhu se schyluje k vydávání hned tří periodických titulů, které obsahuje ve svém názvu slovo „Svět“. Společnost Extra Publishing se ke značce „Svět obrazem“ vrací po roce, zaměří se na fotografie.

Svět obrazem: Obraz vydá za tisíc slov

Extra Publishing se v loňském roce nahradilo značku „Svět obrazem“ jiným názvem – „100 + 1 zahraniční zajímavost„. Důvodem byla poměrně nízká čtenost titulu, rebrand byl více než úspěšný a titul 100+1 se vrátil se vztyčenou hlavou. Nicméně po roce název „Svět obrazem“ oprašuje, uvede jej na trh jako zcela nový měsíčník. Nebude ale obsahově stejný jako 100+1, nýbrž se výhradně zaměří na obrazovou dokumentaci: „Obnovujeme vydávání magazínu Svět obrazem, ve formátu, který nepřehlédnete a s velkorysým vizuálním konceptem, jenž u nás zatím nebyl k vidění. Doslova zde platí: ‚Přesvědčte se na vlastní oči‘, jak vypadá (staro)nový přírůstek do rodiny časopisů 100+1,“ přibližuje vydavatelství na staronový magazín.

PŘEČTĚTE SI: Obnovená 100+1 chystá na květen retro vydání, re-launch se vydařil

Proč se vydavatelství k názvu vrací? „Svět obrazem byl nahrazen 100+1. Leč nedalo nám to a značku Svět obrazem jsme nechtěli jen tak opustit, proto jsme se pokusili ještě více dostát názvu. (Staro)nový měsíčník Svět obrazem je zkrátka tak moc obrazový, jak to jenom šlo provést,“ uvedlo Extra Publishing na svém profilu na Facebooku. Nebude se ale podobat titulu 100+1? „Co jsme se na výsledek naší práce dívali, nezdá se nám, že by moc připomínal 100+1, ale samozřejmě jsme zvědavi, co na to řeknete Vy, čtenáři,“ připojuje odpověď redakce 100+1 na Facebooku.

svet_obrazem_poutak

Svět obrazem bude k dostání ve všech trafikách od pátku 13. července za 49,90 Kč, jedná se o letní dvojčíslo, následující vydání budou vycházet v měsíční periodicitě. Extra Publishing nabízí řadu titulů z řady populárně-naučných periodik, jedná se například o 100+1 zahraniční zajímavost, Živá historie, Válka revue, Časostroj, Příroda Wildlife, Tajemství české minulosti, Otazníky historie či Extra PC. Samozřejmě nechybí ani řada speciálů. Vydavatelství stojí i za portály CNEWS.cz, ExtraHardware, ExtraNotebook.cz a ExtraWindows.cz.

Bauer Media: Poprvé startuje populárně naučný titul

Vydavatelství Bauer Media plánuje rozšířit portfolio svých titulů o nový přírustek, vůbec poprvé se vydá do segmentu populárně naučných titulů. Prozatím nejvíce cílí na ženy, jimž nabízí žánrové magazíny, příběhové a zájmové tituly. Nový magazín bude primárně cílit právě na mužské čtenáře, jedná se tak o netypickou cílovou skupinu. Společnost se inspiruje titulem, jenž vydává v Polsku a Německu.

První číslo novinky s názvem „Svět objevů“ má být uvedeno ještě letos o prázdninách. Úvodní cena prvního čísla by se mohla pohybovat lehce pod hranicí 40 Kč.

svetzazraku

RF Hobby: Ochranné známky „Svět vědy“ a „Svět v obrazech“

RF Hobby je jedním z největších konkurentů Extra Publishing. Ještě v letošním roce má spustit vydávání prozatím blíže nespecifikovaného titulu. Podle dřívějších vyjádření se má jednat o titul, který „bude naprostou novinkou v portfoliu RF Hobby„. Jeho šéfredaktorem se stal Pavel Přeučil, někdejší šéfredaktor měsíčníku 21. století a čtrnáctideníku Epocha, naposled pracoval jako šéfredaktor časopisu Panorama 21. století. Šéfredaktorkou Panoramy byla jmenována Lenka Brabcová, dosavadní zástupkyně šéfredaktora tohoto titulu.

Čtenáři měli možnost hlasovat na webu www.rf-hobby.cz o zaměření 28. titulu, s náskokem vyhrálo „cestování“. Tomuto zaměření by odpovídala ochranná známka „Svět v obrazech„. Společnost má patentovanou také známku „Svět vědy„. Jisté zatím je, že titul vyjde ještě v letošnm roce.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .