Legendární magazín 100+1 se v listopadu vrátí

stoplus

AKTUALIZOVÁNO – Čtrnáctideník „100+1 zahraniční zajímavost“ se už v listopadu vrátí na české stánky s tiskem, překvapivou zprávu o znovuuvedení časopisu oznámilo vydavatelství Extra Publishing, které koupilo značku od společnosti 100+1 a.s. Obnovený titul nahradí zavedený formát „Svět„, jenž na přelomu loňského a letošního roku prošel zásadním redesignem. Čtenáři se mohou též těšit na webovou verzi.

Přechod na 100+1 nebude šokem, speciály zachovány

DOPLNĚNO: Pavel Pospíšil, obchodní ředitel tištěných titulů Extra Publishing, pro RadioTV přiblížil rebrand časopisu Svět. Letošní změna formátu časopisu Svět na čtrnáctideník s 68 stranami byla šťastným rozhodnutím z pohledu prodejů. Aktuální podoba naplňuje představu vydavatelství o podobě časopisu tohoto typu.

Také předplatitelé nám dávají najevo, že nynější Svět se z titulů tohoto žánru snad nejvíce blíží časopisu 100+1,“ říká Pavel Pospíšil. Reakce jej vedou k tomu, že přechod pro stávající čtenáře časopisu Svět, ani původní čtenáře 100+1 nebude přechod „žádným velkým skokem„. Grafika bude jen drobně upravena, resp. vůbec. Změny obsahu budou je minimální. Největší změnou bude jen změna loga na obálce, první číslo vyjde už 3. listopadu.

Čtenáři by měli být spokojeni: „Spíš by čtenáři původní ‚Stoplusjedničky‘ měli být příjemně překvapeni, protože Svět (budoucí 100+1) je po letošních změnách moderní, živý produkt, plný grafiky a čtivých textů,“ dodává Pavel Pospíšil.

Vydavatelství Extra Publishing připravuje aktuálně čtyřikrát ročně speciální vydání časopisu Svět. Na tomto modelu se nic nemění, nadále budou co tři měsíce vycházet stostránková zvláštní vydání 100+1.

Po více než roce dojde k obnovení 100+1

Poslední číslo čtrnáctideníku 100+1 vyšlo 7. června 2010, od té doby se řešila budoucnost projektu. Tehdy provozující společnost ukončila čtenářskou soutěž. Titul vychází od 10. ledna 1964, od roku 2007 se objevil v kvalitní pevné a lesklé podobě ve formátu A4 na 64 stranách se zkráceným názvem „100+1″, odpadl tudíž dodatek „zahraniční zajímavost„. Tradiční časopis měl v roce 2010 problémy, zastaveno bylo předplatné a společnost 100+1 a.s. byla od června v insolvenčním řízení.

DOPORUČUJEME: Časopis Svět se změnil, zprovoznil nový web

Prodaný náklad sice mírně klesal, nelišil se nicméně od konkurenčních periodik. Po roce 1989 se oddělil od zahraniční redakce České tiskové kanceláře (ČTK), o sedm let později jej ČTK prodala. Čtrnáctideník musel čelit sílící konkurenci.

PŘEČTĚTE SI: Extra Publishing: Speciály, novinka o historii a rozvoj Extra Reader

Od 3. listopadu jej obnoví vydavatelství Extra Publishing, které stojí za tituly jako Živá historie, Extra PC či Svět. Právě posledně zmiňovaný časopis má skončit a 100+1 jej nahradí. Informaci přineslo vydavatelství na svém profilu na Facebooku, mírně upravený je použitý font v logu. Spuštěn bude navíc samostatný internetový projekt www.stoplusjednicka.cz, kde aktuálně vidí návštěvníci odpočet do startu nového projektu. V době vydání článku zbývalo do vydání 37 dní. Původní doménu http://stoplus.cz vlastní ovšem někdo jiný, nabízí „informace o dění kolem vás„, s původním projektem nemá však nic společného.

stoplus_webScreenshot z webu www.stoplusjednicka.cz. Autor snímku: RadioTV

Svět se změní na 100+1, přípravy od ledna 2011

V listopadu 2011 má skončit čtrnáctideník „Svět„, ten vydává společnost Extra Publishing od ledna 2007, původně nesl podtitul „Věda, technika, člověk, příroda, historie„. Od září 2010 se Extra Publishing rozhodlo k přeměně na „Svět obrazem„, redakce přes zachování informační hodnoty poskytla větší prostor obrazovému materiálu.

Z ARCHIVU: Časopis 100+1 stále řeší problémy

Zásadní změna přišla v prosinci 2010, původně měsíčník se přetransformoval na čtrnáctideník Svět, nová periodicita nebyla jedinou novinkou, úpravou prošel celkový formát titulu se zachováním grafiky. Rovněž speciální vydání zvýšila frekvenci a to ze dvou na čtyři čísla ročně. Vydavatelství Extra Publishing tehdy změnu zdůvodnilo slovy o snaze „zaplnit díru na trhu“ po ukončeném titulu 100+1.

SOUVISEJÍCÍ: Měsíčník PC rady už nebude vycházet samostatně, sloučí se s Extra PC

Podíváme-li se na aktuální výsledky čtenosti čtrnáctideníku (podle MediaProjekt), zjistíme, že zatímco loni se čtenost pohybovala pod 40 tisíci, nyní je to 59 tisíc. Prodaný náklad je stabilně lehce pod 12 tisíc kusů za vydání. Vydavatelství Extra Publishing představí v říjnu další změnu, měsíčník PC rady se sloučí s existujícím titulem Extra PC.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .