Časopis Svět se změnil, zprovoznil nový web

svet_novyZářijové číslo magazínu Svět vyšlo v kompletně novém grafickém a obsahovém zpracování. 24. září vyšlo nové říjnové.

Vydavatelství Extra Publishing představilo titul Svět v novém, od minulého čísla vychází s podtitulem „Obrazem“ (namísto „Radost z poznání„). Nová grafika působí moderněji než předchozí. Hlavní náplní se stávají kvalitní velkoformátové fotografie (obdobně jako u sesterské Přírody). Grafika je doplněna poutavými a odborně připravenými texty: „Náročným tématům se samozřejmě i nadále nevyhýbáme, jen se v redakci domníváme, že kvalitní text si zaslouží i neméně kvalitní grafiku,“ říká pro RadioTV šéfredaktor časopisu Svět Igor Mahal a dodává: „Jelikož časopis i nadále zůstává stostránkovým, počet velkoformátových ilustrací do každého čísla připravujeme v rozumné míře. Milovníci dlouhých textů tedy rozhodně nebudou ochuzeni, jen se jim časopis bude lépe číst.“ Nový koncept vychází z rubriky „Svět obrazem„, která zůstává na prvních stranách titulu. Dle prvních ohlasů se nový kabát čtenářům líbí.

PSALI JSME: Vychází třetí speciál časopisu Svět

Úpravou prošla i příloha Svět Extra, rozsah 24 stran zůstává (stejně jako o něco méně kvalitní papír), nově je celá vkládaná příloha barevná. K úpravám přistoupila redakce po delší diskuzi, většina změn vycházela z popudu čtenářů. I nadále si na webu vydavatelství Extra Publishing můžete prolistovat aktuální vydání časopisu Svět. Magazín rozšiřuje své aktivity také na internetu, od poloviny srpna byla spuštěna oficiální profilová stránka na Facebooku, návštěvníci na ní najdou informace o zajímavostech z časopisu. Spuštěn byl navíc zbrusu nový portál www.svetpoznani.cz, kromě fotografií a videí jsou k dispozici články o historii, lidech, přírodě, technice, vědě a vesmíru.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .