Vánoce 2012: Přehled vánočního programu všech českých rádií

xmas2012_cer_perex

VÁNOČNÍ PROGRAMOVÝ PRŮVODCE RadioTV – O tom, co se bude o Vánocích vysílat v České rozhlasu, už víte. Nyní dostávají prostor programové tipy na sváteční vysílání soukromých rádií. Opět servírujeme informace o všech rádiích, která v České republice vysílají. Nechť vám je tento průvodce ku prospěchu a pomůže vám při orientování se u vánoční nabídky.

Vánoce bez reklam jsou jedním z nejčastějších lákadel tuzemských rádií. Co by to bylo za Vánoce bez svátečních písní a koled, v přiloženém dokumentu najdete, kdy právě ve vašem oblíbeném rádiu budete moci naladit vánoční melodie. V textu přinášíme největší lákadla a stručný výčet, chybět nesmí tradiční PDF příloha s kompletními informacemi. Stahovat ji nemusíte, ale můžete si ji přečíst přímo na našich stránkách.

Mnohokrát děkujeme za opravdu vynikající spolupráci všem, kteří nám zaslali informace o programu. Velmi si toho vážíme. Informace nabízíme seřazené podle abecedy pod níže uvedeným dokumentem.

Program od A do E

Štědrý den bez jediné reklamy nabídne už tradičně Radio 1. Plánovány jsou též speciální DJ sety. 27. prosince odvysílání stanice výroční hitparádu s Jery Žákrem, Janou Kománkovou a Pierre Urbanem. Radio Beat v 17:00 zahajuje neodmyslitelnou součást vysílání – Štědrovečerní alba (Pink Floyd, Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabath a jiní). Rádio Blaník má Vánoce bez reklam a celý Štědrý den se budou z reproduktorů linout výhradně vánoční melodie.

Rádio Bonton nabídne „skvělou atmosféru českých melodií všech žánrů“, k tomu řada dárků. Vánoce bez reklam budou též na radiu City, ráno zde zahájí Iva Lecká a Vojta Efler, později je s vánočními speciály nahradí René Hnilička (Devadesátka a Milenium). Vánoce se dostanou do programu Classic FM, kromě vánočních melodií (více poklidné staré a duchovní hudby a především lidových i umělých vánočních písní a koled) doplní speciál pořadu Planetární předplatné či Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby.

Radio Contact Liberec naladí vánoční atmosféru oblíbenými vánočními písněmi, navíc vysílání se bude odehrávat bez reklam. Posluchači oblíbená soutěž „Vánoční stromeček RCL“ nesmí chybět ani v letošním roce. V 18:00 nás čeká pásmo klasických oblíbených koled. Speciální písničky na přání budou na Country Radiu. Radio Čas vysílá bez reklam, vysílání bude určeno pro ty, kteří chtějí popřát prostřednictvím éteru. Redaktoři se vydají i přímo do ulic.

Radio Čas Rock zaměstná rockového Ježíška, ten bude posluchačům nadělovat písničky na přání. V úterý 25. prosince ve 20:00 otevírá Ordinace MUDr. Riffa, jednat se bude o vánoční speciál. Radio Černá Hora nabídne vysílání plné muziky s větším důrazem na vánoční singly. Radio Egrensis bude posluchačům nabízet povídání o zvycích a tradicích a krásné koledy. Chybět nebude večerní sváteční maraton písniček na přání. V podvečer doplní povídání o zvycích nejkrásnější koledy.

xmas_wordcloud2

Program od E po H

Ethno Rádio odvysílá tradiční program beze změn. Evropa 2 neopomene Ranní show s tradiční trojicí v netradičním vydání. Nasty zrekapituluje největší hity za uplynulý rok 27. prosince v 18:00. Až do 6. ledna rozdává stanice písničky, videa, aplikace a knihy z iTunes zdarma. Jako je pohádka Tři oříšky pro Popelku spjata s Vánoci, tak se od Expresradia čeká nasazení velkého koncertu. Nejinak tomu bude v letošním roce, těšit se od 17. hodiny můžeme na Coldplay a jejich Live 2012. Fajn radio nastartuje Vánoce s Kazmou a Brunem. Free Radio hraje nejlepší dance a r’n’b i na Štědrý den.

Vánoce s hvězdnými hosty se odehrají na rádiu Frekvence 1. Těžkej Pokondr si v premiéře popovídají s Lucií Bílou (24. prosince) a Štefanem Margitou (25. prosince). Ruda z Ostravy „o Vánočních svátcích živě a v nejlepší formě – i o Vánocích rube do českých celebrit a politiků“. Česká noc tu po půlnoci bude pro všechny, kteří se chtějí svěřit s vánočním příběhem, chybět nebudou vánoční písničky.

Gama Rádio už dnes 23. prosince ve 12:00 odvysílá celé album Slade – Crackers The Christmas Party Album (1985). Od Štědrého dne probíhá Válka kapel, boj svedou české vánoční megahity. Na Štědrý den v 17:00 čekejte další album – Bob Dylan – Christmas in the Heart. Poklidná taneční muzika bude dominovat na vlnách rádia Helax. Ve znamení poklidné taneční muziky okolo 120 – 180 bpm a pocukrovaných moderátorů ve slavnostních kapsáčích. V pondělí dopoledne budou posluchači trávit ve společnosti Jiřího a Petry, kteří se budou ládovat cukrovím a pouštět muziku.Jiří preferuje vanilkové rohlíčky a klasickou taneční tucárnu, Petra spíše vyzobává. Originálním prvkem bude soutěž Stáhnisi dárek z Facebooku. V poledne se dočkáme vánočního speciálu Speed (jaké sáně si vzít na hory či do města), odpoledne pak vánoční speciál s DJ Lowa s dámskou návštěvou.

Rádio Haná už v 7:00 zahajuje nejlepší vánoční výběr s Lukášem Kobzou, v 11:00 se posluchači mohou těšit na Vánoční hitparádu Rádia Haná s největšími megahity za posledních 50 let. Odpoledne začíná vánoční speciál, během něhož zazní řada písniček z pohádek s komentářem oblíbených moderátorů. V podvečer nebudou chybět koledy. Dárkem bude muzikál Jesus Christ Superstar od 20:00. Rádio Haná SkyRock hraje i během vánočních svátků „Nejlepší rockový výběr bez zbytečných řečí“.

Hitrádia odvysílají pohádky, které napsali děti. Namluví je Ota Jirák, Jiří Lábus a Josef Dvořák. V 17:00 nás čekají dvě hodiny vánočních hitů. Hitrádio Orion dokončí soutěž „Vánoce bez starostí“, soutěžící navíc posílali vtipné předvánoční básničky. Hitrádio Vysočina nabídne Ranní show s Jirkou a Helou (už v 7:00).

xmas2012_cer_b

Program od I po K

Vánoční koledy budou mít prostor v éteru Rádia Impuls tradičně v 18:00, celou hodinu bude stanice hrát nejkrásnější melodie ke štědrodenní večeři. Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby nebude chybět ani v letošním roce po půlnoci. Vánoce na Rádiu Jih se částečně ohlédnou za úspěšnou charitativní akcí Jižanský vánoční strom. Rádio Jihlava už od pátku 21. prosince zařazuje speciální vánoční pozdravy od moderátorů, zprávařů a ostatních pracovníků. Na Štědrý den nebude chybět pohodová muzika, vánoční songy i tradiční koledy. Každou hodinu se bude hrát na přání.

Rádio Jizera neochudí posluchače o speciál Dechovka, ředitel rádia Luboš Dvořák s nadsázkou říká „je tento vysílací čas od 20 hodin už 17 let neměnný, tak se odvysílá, jinak by to byla defenestrace z řad příznivců dechovky“. Rockové Vánoce budou v následujících dnech, Tom Pakosta se podívá na Historii Rocku a popu a též rok za rockem v Rock Session.

Kiss 98 bude mít pohodové vysílání s vánočními melodiemi. Kiss Delta ukončí soutěž Adventní kalendář. Muzika s moderátory čeká posluchače rádia Kiss Hády. S rádiem Kiss Jižní Čechy čekejme První Vánoční Kisspárty Live v Českých Budějovicích. Kiss Morava připraví svým příznivcům Ranní NÁŠUP, prodloužené vydání ranní show přinese „velké překvapení“, vánoční vysílání zpříjemní posluchači se svými koledami a vánočními songy se dvěma slovy „KISS MORAVA“ v rámci soutěže „VÁNOCE ZADARMO“.

Kiss Proton slibuje Vánoční Vejvoďákovo ráno, do jehož průběhu promluví Markéta a Tomáš, „nejmenší moderátoři glosující informace pro posluchače“. V 9:00 zahájí svou pouť Vánoční hudební maraton. Tři hodiny muziky na přání čekejme v 15:00. Kiss Publikum nabídne „Štědré Vánoce“. Posluchači mají uhodnout, kterou koledu si broukají moderátoři, za odměnu dostanou CD Xindla X – Láska (24/12), Ego – Žijeme len raz (25/12), Rytmus – Jediný, co hřeší (26/12). Navíc se bude řešit, jak se slaví Vánoce ve světě a bude se hrát na přání.

xmasbanner_radiotv

Program od K po Z

Rádio Krokodýl razí heslo „Hudbu na Vánoce letos řešit nemusíte“, brněnská jednička totiž plánuje „tradičně nejlepší vánoční playlist v českém éteru“. Celý den se budou hrát největší vánoční hity všech dob a k tomu vánoční koledy. Zdravice celého týmu a známých osobností budou nedílnou součástí vysílání. Převážně koledy se budou linout k posluchačům od podvečera (cca. po 16. hodině). Pohodové Vánoce s tematickou hudbou slibují Oldies Radio (netradiční výběr hit§), Rádio Orlík i Rádio Petrov. Radio Proglas odvysílá řadu pohádek (Pohádka o čertovi, Kouzelný mlýne) či Urbi et orbi.

Relax Rádio vysílá na Štědrý den bez reklam, po 18. hodině nás čeká dvouhodinové pásmo klasických koled. Vánoční Vykopávky z vinylů s hudbou z let minulých. Na druhý svátek vánoční čekejme Relaxádu, hitparáda stanice tentokráte sestavena výhradně z vánočních písniček. RockRádia nebudou Vánoce příliš řešit, ačkoli jeden speciál přeci jenom stanice chystá – Známka Punku bude mít „neobvyklou vánoční příchuť. I na Vánoce probíhá „Přímá rocková Volba“, virtuální referendum nabízí možnost hlasovat pro prezidentské kandidáty a jejich rockové protějšky. RockMax chystá Vánoce po česku (24/12), songy o Bohu a Ježíši (25/12) a písně s alkoholovou tematikou. RockZone „neotravujeme zbytečnými kecy o Ježíškovi“.

Rádio Rubi nabídne „nejpohodovější Vánoce v éteru“: „Rádio Rubi je Rádio plné energie. Vánoce však bereme na pohodu, ubereme plyn a to podle hesla: ‚Hrneme to pořád v tempu, ale umíme i zvolnit, když je potřeba.‘,“ říká stanice. Rádio Samson jede podle zaběhnutého schématu, tradiční program plánuje Rádio Sázava, to ovšem nasadí vánoční jingly a melodie. Rádio SeeJay plánuje speciální vysílání, 26. prosince nasadí The Best of Přepni to. Rádio Spin program nemění. Radio Valašsko stráví s posluchači Vánoce ve společnosti známých osobností.

Rádio Zlín bude mít „Prozpívané Vánoce“, během nich servíruje dárky, hosty a drobná překvapení. V neděli 23. prosince se bude soutěžit o novou knihu ze zákulisí Baťovských sporů. Hosty budou členové skupiny No Name. Čeká nás též Vánoční hvězdná Dvacítka s Wendy.

Vánoční programové tipy RadioTV (Komerční stanice)

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .