Skupina Seznam.cz vstoupila na rozhlasový trh. Kupuje Expres FM a Classic Praha

Internetová firma Seznam.cz koupila 67 procent v pražských rádiích Expres FM a Classic Praha. Upozornila na to agentura ČTK na základě informací v Obchodním rejstříku. Akvizice proběhla přes firmu Seznam.cz investiční s.r.o.

Zdroj foto: Seznam.cz / Pavel Šinagl

Zdroj foto: Seznam.cz / Pavel Šinagl

Pražské alternativní stanice Expres FM a Classic Praha jsou ve vlastnictví společnosti Voice of Prague. Jelikož se jedná o stoprocentního vlastníka obou stanic, není nutné žádat vysílací radu o předběžný souhlas. Rada pro vysílání totiž reguluje vlastnické změny pouze ve společnostech, které přímo vlastní vysílací licenci. A v těch žádné přímé vlastnické změny neproběhly.

Rádio Expres FM ve své historii změnilo vlastníka několikrát. Původně nezávislá stanice našla silného investora v mediální skupině MAFRA společně s rádiem Classic Praha a hudebními kanály ÓČKO.

Po akvizici Mafry holdingem Agrofert došlo k vyčlenění obou rádií a následně je koupili jej podnikatelé Petr Stuchlík s Davidem Šimoníkem. V rámci své podnikatelské struktury vytvořili společnost Voice of Prague, pod kterou obě stanice začlenili.

A právě do Voice of Prague vstupuje Seznam.cz v pozici strategického investora prostřednictvím společnosti Seznam.cz investiční s.r.o. Tato společnost získala podíl ve výši 67 procent.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .