Viacom v ČR podpořil DVB-T2. Prima Comedy Central bezplatně v HD rozlišení

Navzdory tomu, že skupina Prima odmítá zařadit HD verze svých stanic do neplaceného terestrického vysílání DVB-T2, u této značky přece jen existuje výjimka. Program Prima Comedy Central včera odstartoval HD vysílání v kabelové síti UPC a právě v DVB-T2.

Lukáš Pavlásek a silvestrovský Comedy Club, autor: Prima Comedy Central

Lukáš Pavlásek a silvestrovský Comedy Club, autor: Prima Comedy Central

Prima Comedy Central zůstává i na starších set top boxech

Stanice se zařadila do multiplexu 13 u operátora Digital Broadcasting. Vysílání bylo zahájeno právě v den, kdy se na odborné konferenci řešilo, zda bude HD vysílání na anténu v DVB-T2 placené nebo nikoliv. Zástupci komerčních televizí Nova a Prima shodně potvrdili, že své programy nehodlají nabízet bezplatně v HD rozlišení. Diváci si budou muset za kvalitnější obraz připlatit, například přes svého kabelového nebo satelitního operátora.

Prima Comedy Central je však provozována nezávisle na dalších programech značky Prima. Vlastnicky vůbec nespadá pod společnost FTV Prima, propůjčila si pouze název. Program Comedy Central patří pod subjekt Viacom International Media Networks a ten se rozhodl divákům na anténě nabídnout zdarma i HD verzi tohoto programu.

Dobrou zprávou pro diváky je, že společně s HD verzí zůstává bezplatně dostupná i verze ve standardním rozlišení, kterou můžete sledovat na všech typech set top boxů v multiplexu 4.

Německou a rakouskou verzi Comedy Central můžete sledovat volně přes satelit

V tomto případě jde o unikát. Značka Comedy Central vysílá na většině trhů ve zpoplatněném režimu. Výjimkou je Německo a Rakousko, kde lze tento program sledovat bezplatně přes satelit, ale pouze ve standardním rozlišení. HD verze bez kódování, a ještě k tomu na běžnou anténu, to je specifikum českého trhu.

To že k tomuto kroku dojde, jsme předpokládali už od prosince 2015, kdy jsme zahajovali vysílání Prima Comedy Central. Našim divákům chceme přinášet co nejvyšší kvalitu vysílaných pořadů jak po obsahové, tak po vizuální stránce,“ řekl Zoltán Kabai, regionální programový ředitel Comedy Central.

HD verze Prima Comedy Central je k dispozici od dnešního dne na přechodovém DVB-T2 multiplexu 13 u operátora Digital Broadcasting. Tento signál je k dispozici také pro poskytovatele kabelových televizních služeb v celé zemi. Zákazníci společnosti UPC už přístup k této verzi mají. Společnost Viacom vyjednává s dalšími významnými poskytovateli o šíření kanálu v HD kvalitě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .