Signál rádio odstartuje 1. prosince, osloví posluchače nad 35 let

AKTUALIZACE – 18:21: Nová značka na české rozhlasové scéně by měla odstartovat 1. prosince. Nové Signál rádio v Praze a Mladé Boleslavi programově naváže na Rádio Jizera. Vysílat bude oldies formát formát Melodie, které máte rádi pro posluchače starší 50 35 let. Dnes to v aktualizaci uvedla firma Radio United Services na svém webu. Program bude mít dvě mutace pro Prahu a střední Čechy, potažmo Mladou Boleslav. Signál rádio by mělo vysílat ze dvou studií. Loga obou stanic – nynější Jizery i nastupujícího Signál rádia – jsou prakticky totožné.

signal-radio-651

Termín spuštění vysílání, první prosinec, zatím nebyl ze strany provozovatele oficiálně potvrzen. Vše ale nasvědčuje tomu, že z programového hlediska půjde pouze o kosmetické změny a program se ponese ve znamení končícího Rádia Jizera. Dokonce i logo nového Signál rádia, tak jak jej skupina Radio United zveřejnila na adrese www.signalradio.cz, je prakticky totožné s nynějším logem Jizery. Pouze slovo Jizera bylo nahrazeno slovem „Signál“.

Sama skupina Radio United zatím programové směřování nové značky nekomentuje. Veškeré podrobnosti se prý posluchači dozví až v Den „D“. Podle informací na webu skupiny (dnes byly aktualizované) by mělo hrát hudební formát Melodie pro cílovou skupinu 35+. Studio bude i nadále umístěno v Mladé Boleslavi a fungovat bude i pražská mutace z pražského studia.

Rádio Jizera coby předchůdce Signál rádia má podle aktuální vlny průzkumu RadioProjekt poslechovost 32 tisíc posluchačů denně a 72 tisíc týdně. Končící Rádio Hey! Praha oslovuje 17 tisíc posluchačů denně a 43 tisíc týdně.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Václav Kadlček

    No mohlo to dopadnout i líp, na 95,7 se skoro vrátí česky a nej. Taky by mi byly sympatičtější místní názvy, než Magiče a Signálky, na druhou stranu je to uvědomnění, že je preferována profilace oproti obecnímu rozhlasu, ale nejlepší by byly profilovaná rádia s původními názvy, takže mohla zůstat Jizera, Hey-ale ta značka nenosila štěstí. Stejně signál Signálu rozhodně nechytím, takže jeho neduhy jsou o to menší daň, oproti očekávanému velkému rozšíření Country.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .