Rádio Hey! skončí, v regionech se usídlí Country radio, v Praze začne vysílat Signál rádio

radio-hey-rock-sport-651

Rockově-sportovní Rádio Hey! v současné podobě skončí. Skupina Radio United podnikatele Ivana Zacha uvede na trh novou značku. Pražské Radio Hey a mladoboleslavské Rádio Jizera začnou používat název Signal Rádio. V regionech se dosavadní stanice Hey zařadí do sítě Country Radio. Cílem těchto změn je maximalizace potenciálu všech stanic a značek v rámci skupiny.

Signál rádio bude vysílat v Praze a středních Čechách

Licencovaná společnost InFin, s.r.o., jež je součástí skupiny Radio United mění i označení svých stanic, které doposud vysílaly pod značkou Rádio Hey. Pražské Rádio Hey! se přejmenuje na Signál rádio společně s mladoboleslavským Rádiem Jizera. Ostatní stanice ze sítě Hey! v regionech severse zařadí do sítě Country rádia. Nová značka Signal rádio tak bude vysílat jen v Praze a středních Čechách.

Podle zástupce skupiny Radio United Martina Hrocha je cílem těchto změn maximalizovat potenciál všech stanic, které nově do skupiny patří. „Zatím je předčasné říkat podrobnosti o programové koncepci projektu Signal rádio,“ řekl Hroch serveru RadioTV.cz. Program bude vycházet z platných licenčních podmínek a základní programové specifikace. Změna názvu by měla následovat, jakmile dojde ke schválení ze strany Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Country rádio má větší potenciál oslovit posluchače v regionech

Skupina vyhodnotila, že Country rádio má v regionech větší potenciál než dosavadní program rádií Hey. Jelikož v Praze a středních Čechách už má Country rádio dostatečné pokrytí, skupina zde zavede novou značku Signál rádio. Značka Rádio Hey! se tak postupně vytrácí i z českého trhu. Na Slovensku ji nový vlastník tamní stanice přestal používat loni v létě.

radio-hey-web-2013-675Aktuální náhled webu Rádia Hey!

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .