RRTV prodlužovala rozhlasové licence, Rádio Samson až do roku 2030

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání formálně prodloužila licence několika rádiím na určité lokality a vysílače až do roku 2025. Každý držitel licence má na uvedené prodloužení nárok dle zákona. Zajímavostí je, že někdejší FM rozhlasová stanice Rádio Samson má platnou licenci až do roku 2030. V případě tohoto rádia však zavážila skutečnost, že v FM pásmu už nevysílá, a vysílací licenci pro digitální pásmo může mít platnost i po roce 2025.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Prodloužení licencí se týká vybraných vysílačů Rádia Dálnice, Country rádia a HEY Radia do 10. října 2025, což je momentálně jednotný termín konce všech platných vysílacích licencí soukromých rádií, které vysílají v pásmu FM. Licence po tomto termínu už nelze prodloužit, ani se zatím nepočítá s novým licencováním FM pásma. V případě, že by soukromá rádia chtěla ve vysílání pokračovat v pásmu FM i po roce 2025, bude se muset nejprve upravit vysílací zákon.

Rádio Samson vysílající v digitálním pásmu získalo prodloužení licence až do 6. října 2030. V jeho případě jde o standardní prodloužení v trvání 8 let. Jelikož tato stanice už v FM pásmu nevysílá, nevztahují se na ní výše zmíněná omezení. Licence pro digitální pásmo je však momentálně nárokovatelná a touto cestou vysílají i některá jiná rádia, která jsou běžně slyšet i v FM pásmu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .