RRTV formálně potvrdila zánik licence Rádia Čas Dyje

radio-cas-dyje-651

Formální konec licence jihomoravského Rádia Čas Dyje potvrdila na svém posledním zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Stanice ukončila své vysílání dne 4. dubna, když nepodala včas žádost o prodloužení licence.

Rádio Čas Dyje patřilo do skupiny stanic kolem ostravského podnikatele Radima Pařízka. Ten kromě Rádia Čas kontroluje i Rádio Dálnice, skupinu televizních stanic Relax, Retro a Rebel nebo celoplošný televizní multiplex 4.

Rádiu Čas Dyje vypršela licence začátkem dubna letošního roku po osmi letech platnosti. Provozovatel měl právo na jedno prodloužení licence, nicméně tuto možnost nevyužil. Žádost totiž podal po termínu a regulátor mu tak nemohl vyhovět. Prodloužení licence tak bylo v souladu se zákonem zamítnuto a stanice tak byla nucena ukončit vysílání v pátek 4. dubna 2014.

Regulační rada tuto skutečnost pak už jen formálně vzala na vědomí na svém posledním zasedání z 28. dubna. „Rada konstatovala, že provozovateli Radiospol s.r.o., zanikla dne 3. dubna 2014 licence k provozování rozhlasového vysílání programu Rádio Čas Dyje. O této skutečnosti Rada vydá osvědčení,“ tak zní zjednodušená citace ze zápisu.

Zatím není jasné, kdy – a zda vůbec – se Rádio Čas Dyje do éteru vrátí. Na uvolněné frekvence bude vypsáno licenční řízení.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: