Rádio Čas Dyje usilovalo o prodloužení licence, nestihlo však podat žádost v termínu

Hodonínské Rádio Čas Dyje, které minulý týden po osmi letech ukončilo vysílání, mělo zájem o prodloužení licence. Jak ale ukazují starší zápisy RRTV, žádost nebyla podána v zákonné lhůtě.

radio-cas-dyje-651

Představitelé stanice se tak dopustili poměrně školácké chyby, když nestihli podat žádost v šestiměsíční lhůtě, kterou jim předpisuje zákon. Každá rozhlasová stanice může jednou požádat o prodloužení licence. Žádost ale musí být podána mezi 36. až 30. měsícem, před pozbytím platnosti stávající licence. Provozovatel Rádia Dyje tuto lhůtu nedodržel a regulační orgán tak neměl jinou možnost, než prodloužení licence zamítnout. Stalo se tak ještě v červenci 2013.

Představitelé licencované společnosti Radiospol, s.r.o. následně podali žalobu k Městskému soudu v Praze. Ten letos v lednu předmětnou žalobu zamítl, čímž dal za pravdu regulační radě. Rádio Čas Dyje tak bylo nuceno ukončit terestrické vysílání v pátek 4. dubna 2014, jelikož šlo o poslední den platnosti stávající licence.

Zákonné lhůty prodloužení licence si každý provozovatel střeží, jelikož právě vysílací licence vytváří hodnotu společnosti působící na rozhlasovém trhu. Proto je zvláštní, že představitelé Rádia Dyje nepožádali o prodloužení licence včas. Pokud se hodlá tato stanice vrátit do éteru, bude muset opětovně projít standardním výběrovým řízením, kam se mohou přihlásit i konkurenční subjekty.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: