Končí jedno z rádií Radima Pařízka, v pátek se odmlčí Rádio Čas Dyje

Jihomoravské Rádio Čas Dyje po osmi letech ukončí své terestrické vysílání. Stanici z Hodonína končí platnost licence. Provozovatel překvapivě nepožádal o prodloužení ani o udělení dlouhodobé transformační licence a tak se musí odmlčet.

radio-cas-dyje-651

Rádio Čas Dyje provozuje původně hodonínská, dnes ostravská společnost Radiospol, která využívá tři nízkovýkonné frekvence v Hodoníně (91,4 MHz / 500W), Kyjově (91,8 MHz / 100W) a Břeclavi (93,2 MHz / 100W).

Stanici založil Vojtěch Kotásek, ovládal ji Radim Pařízek

Společnost Radiospol, s.r.o., ovládá známý ostravský podnikatel Radim Pařízek, mimojiné majitel populárního ostravského Rádia Čas nebo televizní skupiny Pohoda (Rebel, Retro a Relax). Ten stál před osmi lety u zrodu hodonínského lokálního rádia Dyje společně s Vojtěchem Kotáskem, svým někdejším spolužákem. Rádio Dyje bylo pověstné tím, že do vysílání zařazovalo lidové písně i folklór. Kotásek byl až do dubna 2012 jediným majitelem licencované firmy. Právě v dubnu před dvěma lety se jediným společníkem stal přímo Radim Pařízek, který Rádio Dyje značkou i vizuálně zařadil do rodiny rádií Čas a vytvořil z něj slováckou mutaci.

O ukončení terestrického vysílání informovala přímo společnost Radiospol ústy své obchodní vedoucí Anny Frolkové. Ta komunikuje ukončení vysílání jako dočasnou záležitost. „Slovácké Radio Čas Dyje je nuceno dočasně přerušit své vysílání. Po osmi letech úspěšného fungování se tak od 4. dubna z éteru stáhne oblíbená stanice, která ctila tradice regionu a nebála se do svého hudebního formátu zařazovat lidové písně a folklór,“ uvedla Frolková s tím, že po obnovení licence bude možné tuto stanici znovu poslouchat. V mezičase odkázala posluchače na centrální vysílání Rádia Čas v DVB-T multiplexu 7, nebo přes internet či mobilní aplikace.

Není jasné, proč stanice nepožádala o prodloužení licence

Není úplně jasné, proč společnost Radiospol nepožádala o prodloužení své vysílací licence. Na jedno osmileté prodloužení má ze zákona nárok. Navíc, pokud by se přihlásila k plánu přechodu na digitální rozhlasové vysílání, mohla by na FM vysílat minimálně do roku 2025.

Udělení nové licence je poměrně komplikovaný proces, který se neobejde bez standardního licenčního řízení. Do něj se mohou přihlásit i konkurenční subjekty. Zisk nové licence tak není v případě Rádia Dyje samozřejmý.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .