Rozhlasové vlnění: Zelená vlna Českého rozhlasu zná lepší cestu

Ačkoli Štědrý den je ještě za více než měsíc, lehké náznaky adventu již na vlny českých rádií promlouvají. Řadu novinek si pro své posluchače připravil například Český rozhlas. Tento týden se rovněž koná soutěžní přehlídka REPORT.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Český rozhlas má nové regionální studio v Liberci

Středa 2. listopadu znamenala pro Liberecký kraj rozvoj rozhlasového vysílání, úderem 11. hodiny zde začalo vysílat nové regionální studio Český rozhlas Liberec. Ten vzniknul rozdělením stávajícího Českého rozhlasu Sever. Druhá část tak nově vysílá výhradně pro Ústecký kraj.

Hlavní tváří Českého rozhlasu Liberec je Marcela Augustová, její pořad s názvem „Na cestách“ se vysílá ve všední dny v 10.10 (s odpolední reprízou). Jednotlivá vydání představují posluchačům „místa, která stojí za návštěvu“. Mimo tipů na výlet mohou zájemci každý den soutěžit.

Další výraznou tváří bude Petr Urban a jeho rubrika: „Minutka pro Rudu Pivrnce“. Kreslíř a humorista Petr Urban glosuje každý všední den v 5.25 a 9.10 každodenní témata (jídlo, koníčky, práce). Veškeré díly umisťuje ČRo Liberec na svůj web.

Vedoucím programu je Tomáš Beneš, ten v ČRo Sever působí od roku 2008. Mimo vedení programu jej naladí posluchači v pořadu Dobré ráno. Ředitelem ČRo Liberec je Milan Knotek, který vede nadále ČRo Sever.

Tento týden proběhne 25. ročník přehlídky REPORT

Jubilejní XXV. ročník soutěžní přehlídky REPORT proběhne ve dnech 8. – 10. 11. 2016 v Ledči nad Sázavou. Každoroční přehlídku pořádá Sdružení za rozhlasovou tvorbu ve spolupráci s Českým rozhlasem za podporady Ministerstva kultury, Nadace Český literární fond, Radioservisu a Syndikátu novinářů.

V podzimní části se utkají publicistické pořady a rozhlasové dokumenty. Redakce RadioTV.cz se letošního ročníku zúčastní osobně a prostřednictvím nového účtu na Twitteru (@RozhlasoveVlny) Vám přinese online přenos. Dnešním dnem zároveň spouštíme rychlé zpravodajství prostřednictvím této sociální sítě.

Zelená vlna Českého rozhlasu: „Známe lepší cestu“

Dopravní zpravodajství Českého rozhlasu změnilo letos na podzim svůj hlavní claim. Identifikuje se totiž jako „Nová Zelená vlna – známe lepší cestu“. Český rozhlas chce podpořit jeden ze svých pilířů a poukázat na nadstardní dopravní servis.

Dosavadní motto Zelené vlny zněl: „Víte kudy kam“, ten zavedla v lednu 2008 nová ředitelka Radiožurnálu Bára Tachecí. Historie Zelené vlny se píše od roku 1974, v roce 1992 vznikla dokonce specializovaná redakce Zelené vlny.

Zelenou vlnu nevysílá například Dvojka Českého rozhlasu, rubrika pro řidiče nese jednoduchý název – „Dopravní informace“, přičmež zvukové logo Zelené vlny zůstává. Český rozhlas Regina pojmenovala podobný pořad jako „Pražská doprava“. Ostatní regionální studia však Zelenou vlnu vysílají.

Jednou větou…

Rádio Čas oslaví 18. narozeniny tradiční Megakoncertem pro všechny bezva lidi, 3. prosince v Ostravě vystoupí Petra Janů, Helena Vondráčková, Vašo Patejdl a řada dalších – posluchače na místo doprav „Megakoncert BUS“.

Seejay Radio zve posluchače na Tropical Island, od 7. listopadu vysílá každé pondělí po 20. hodině šedesátiminutový relax s rytmy Tropical house, Deep house a Deep dance.

Svět podle M.Ví na Rádiu Hey se přesouvá na pravé poledne, premiéry nasazuje každé úterý a čtvrtek.

Rádio Color ponechává Svět podle MV na 7.00 a 13.00, Frikolora zůstává na 8-10.

Kiss 98 opět rozdává sto korun za každou předvolbu na autorádiu.

Devadesátkové menu servíruje každé všední poledne rádio Kiss Hády.

Lístky na vyprodaný koncert Justina Biebera mohou získat stále ještě posluchači Fajn radia a rádia Helax.

Rádio Krokodýl v dohledné době bude opět rozdávat benzín zadarmo – pozorní posluchači po zaznění signálu volají do studia.

Za měsíc uspořádá Radio Haná již tradiční Vánoční punčování, výtěžek poputuje na postižené děti.

Lukáš Adamec, první slovenský vítěz soutěže Česko Slovensko hledá Superstar, bude mít každou neděli večer vlastní hitparádu na Rádiu Anténa Rock.

A Frekvence 1 stále hledá majitele milionové bankovky, majitel stokorunové bankovky se sériovým číslem H07918777 se může ozvat na emailu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .