Rozhlasové vlnění: Otevírá se on-air hospůdka a Deník fejsbukové matky

Září je na samém konci a rádia nasazují své programové novinky a řadu soutěží. Jestliže chcete pracovat za mikrofonem rádia a jste z jižní Moravy, pak máte šanci. A pro příznivce hudby z britských ostrovů máme velmi pozitivní zprávu.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

17. letošní zasedání RRTV

Významnou novinkou je žádost TIP Rádia o povolení přerušení vysílání na dobu šesti měsíců. Jako důvod uvedl provozovatel JS mediální služby organizační změny. Doplňme, že stanice začala vysílat v listopadu 2013.

Uděleny byly dvě transformační licence – pro Hitrádio FM a Hitrádio City Brno.

A v neposlední řadě se hledá majitel frekvence 99,6 MHz pro Pelhřimov (100 W) a 105,6 MHz v Hodoníně-Doly (100 W). Rada na veřejném slyšení projednala se žadatelem otázky týkající se jeho programové skladby. Licenční řízení je vyhlášeno na Domažlice Vavřinec (106,5 MHz / 100 W) a Havlíčkův Brod (91,4 MHz / 250 W).

Slušnej rock odstartuje na severu a západě Čech v sobotu

Od minulého týdne se posluchači Gama Rádia mohou těšit na nový program a „víc rocku“, jak avizuje self-promotion. Gama Rádio se totiž zařadí do sítě Rock rádií, s čím souvisí i úprava názvu a programu. „Už od 1. října pro vás máme na vaší rockový frekvenci víc rocku. Víc rockovejch písní, nový pořady i novej web. Víc informací o malejch i velkejch kapelách. Přesvědčte se na vlastní uši, že rock je slušná muzika,“

Rebranding Gama Rádia přichází po více než sedmi letech od spuštění. Stanice sídlí v Mostě, nicméně na celkem 11 kmitočtech pokrývá oblast od Chebu až po Liberec. Gama Rádio je rovněž součástí DAB vysílání. Týdně si stanici naladí 43 tisíce posluchačů.

Rádio Classic zahájilo komunikační kampaň „Klidně“

Klasická hudba působí stejně čistě jako nepopsaný papír. V kombinaci se slovem ‚klidně‘, pod nímž si člověk může představit hned několik různých významů, vyjadřuje podle nás všechno, co naše rádio posluchačům nabízí,“ říká programová ředitelka rádia Classic Praha Martina Klausová.

Chtěli jsme stvořit protipól uspěchané doby, která se podepisuje nejen na marketingová sdělení, ale především na kulturu a muziku napříč žánry,“ tvrdí Klausová. Kampaň navazuje na loňskou komunikaci rádia, které vládnul obraz Antonína Dvořáka.

Rádio Petrov otevřelo svoji hospůdku

Jediný podnik, kde nemusíte platit“ – tímto heslem charakterizuje Rádio Petrov svůj on-air soutěžní koncept. Každý všední den před desátou hodinou dopolední zveřejní stanice název písničky. Jakmile v následujících třech hodinách zahraje, musí se posluchači dovolat do studia jako první v pořadí.

V soutěži Hospůdka Rádia Petrov se hraje o oběd zdarma, každý posluchač se může zúčastnit pouze jednou během roku. Aktuální hra je součástí „Barevného podzimu s Petrovem“, vysílání Rádia Petrov přinese svým posluchačům pohodu nejen prostřednictvím české hudby, ale také řadou soutěží. Vyhrát totiž pozorní posluchači mohou také vstupenky na fotbalový zápas Zbrojovka Brno vs. Sparta Praha.

Jednou větou…

SeeJay nevidí žádný problém – nový pořad „NO:PROBLÉM“ každé úterý přinese Štefa a Péťu v „ulítlé show“.

Český rozhlas České Budějovice zprostředkuje 28. září koncertní verzi představení Balada pro banditu.

Rádio RUBI prý intenzivně připravuje nový web, aktuální prezentaci „už dávno“ nepoužívá a komunikuje výhradně přes Facebook – web nebyl aktualizován několik let.

Rádio JIH hledá moderátory – životopisy lze posílat na adresu program@radiojih.cz, stačí mít přehled a hezký hlas.

A Martin Hovorka hledá rádio, řečeno s nadsázkou, aktuálně jej naladí posluchači na Kiss 98 mezi 12. a 15. hodinou, předtím jsme jej mohli slýchat na rádiu Evropa 2, Bonton a Rádiu Impuls.

Radio Contact Liberec odstartovalo „Slunečný výherní podzim“, mimo soutěží odstrartuje charitativní akci „Předběhni nemoc“.

Deník fejsbukové matky je podzimní novinka Hitrádií, herečka Kristýna Leichtová vypráví každý den příběhy bloggerky Lucie Nachtigallové.

Helax rádio se vrací do školních lavic, každý den v 9.37 testují posluchači znalosti ze základní školy pod dohledem „nekompromisní paní učitelky Klárky“.

A na závěr do Velké Británie – jestliže máte rádi hudbu, která vznikla na území Velké Británie, pak právě pro vás je určena nová stanice Union Jack hrající také u nás online.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .