Rádio Classic Praha připravilo na neděli druhou veřejnou Sborovnu

Rádio Classic Praha představí v neděli již druhou Sborovnu. Ta navazuje na prémiérový sborový happening pražského rádia, který proběhl v květnu tohoto roku. Akce je zcela otevřena veřejnosti a zazpívat si mohou amatérské i profesionální sbory i jednotlivci. 25. září se tak mohou zpěváci těšit na další Sborovnu, tentokrát Podzimní.

Logo Podzimní sborovny rádia Classic Praha

Logo Podzimní sborovny rádia Classic Praha

Po úspěšné Májové sborovně, kde se sešlo na stovku zpěváků, přicháží na řadu druhá oslava sborového zpěvu, kterým Podzimní sborovna bezesporu bude. Opět se na pražské Kampě rozezní hlasy sborů i jednotlivců, které chtějí svou zálibu sdílet s ostatními. Věříme, že se tentokrát sejde minimálně stejný počet hudebních nadšenců,“ říká Martina Klausová, ředitelka rádia Classic Praha.

Poslední zářijovou neděli posluchači uslyší tři písně v originální aranži Veroniky Ptáčkové, složené přímo pro tuto událost. Zpěváci přivítají podzim lidovkou Vínečko bílé, muzikálovým hitem Pátá a skladbou Here Comes The Sun od skupiny Beatles. Stejně jako v případě Májové sborovny se taktovky chopí Lucie Freiberg, sbormistryně pražského smíšeného sboru Lucky Voice Band a komorního souboru Myšáci.

Podzimní sborovna rádia Classic Praha se bude konat v historickém prostředí pražské Kampy, 25. září od 17 hodin a zpěváci celý program zopakují třikrát.

Májová sborovna rádia Classic Praha

Májová sborovna rádia Classic Praha

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .