Ročenka 2012: Střední Čechy, Liberecký a Ústecký kraj

rocenka_004

Tentokráte vyrazíme hned do tří krajů, v Ročence 2012 se zaměříme konkrétně na Středočeský, Liberecký a Ústecký kraj. Také rádia v těchto krajích připravila pro své posluchače řadu zajímavých novinek, například Rádio Sázava uvedlo originální rozhlasovou show „Svět podle Majkla“, vybočuje zejména originálním playlistem a projevem moderátora.

Podívejme se nyní na hlavní události tří krajů. Jak víte, v loňském roce proběhly olympijské hry v Londýně, a tak rádia spojila soutěže s touto akcí.

ČRo Region: Léto s pěnou

Český rozhlas Region (střední Čechy) odstartoval v červenci akci „Léto s pěnou“, neodmyslitelnou součást letního vysílání. Staniční tým každý den přivážel posluchačům trička s hrací kartou. V prosinci pak proběhly „Hvězdné Vánoce“ o kuchyňské spotřebiče.

Rádio Jizera s digilicencí a „gramo“pořadem

Rádio Jizera od února 2012 oprašuje vinily v Gramoklubu. Každý všední den po 12. a 15. hodině objevoval staniční tým písničky z gramofonů. Už v lednu stanice nasadila pořad „Půl století na rádiu Jizera aneb hledáme ten správný rok“. Transformační licenci udělila RRTV společnosti Delta Media Brodcasting v květnu 2012, konkrétně pro Rádio Jizera a Kiss Delta. V srpnu odstartovala stanice „Bitvu kanclů“, šestičlenné týmy se utkaly o ochutnávku vín.

UP Gramoklub Rádia Jizera by Marketing&Media

Rádio Relax uspořádalo den dětí a vypsalo soutěž

Středočeské Rádio Relax upořádalo na den dětí program na hřišti v Novém Strašecí. Během dne se mimo jiné pojídaly koláče. Stanice též vypsala soutěž pro kreativce, ti měli vymýšlet nové logo pro Galerii Kladno.

Rádio Sázava: Stanice se dostane do Frýdku

Společnost JOE Media uspěla u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a v licenčním řízení získala bonitní kmitočet 90,6 MHz pro Frýdek Místek. Provozovatel využije technický prostředek pro Rádio Sázava. V pomyslném boji porazila stanice Radio Čas Country, Rádio Dálnice a Pigy Rádio. Miroslav Pýcha, ředitel stanice, pro RadioTV.cz sdělil, proč se Sázava bude ozývat i na Moravě, když tu tečou jiné řeky. „Myslím ale, že název Sázava ani ve Frýdku nikoho neurazí – uvidíme,” doplňuje ředitel stanice. „Mimochodem nové jingly Rádia Sázava dělal spolupracovník z Ostravy.

Od pondělí 27. února zní nově i Rádio Sázava. Nový zvukový obal je pojat jako mozaika, kterou chce Rádio Sázava průběžně obměňovat tak, aby vytvářela dojem svébytného rádia, říká pro RadioTV ředitel rádia Miroslav Pýcha. Většina regionálních rádií má jedno studio a mnoho dokrývačů. My chceme mít především jeden silný vysílač a vstupovat do programu z více regionálních studií. Věřím, že tato různorodost bude pro posluchače zpestřením,“ uvedl v lednu ředitel Pýcha pro RadioTV.

Zvuková prezentace Rádia Sázava by Marketing&Media

V programu Rádia Sázava se během roku postupně objevila řada nových pořadů Jedním z nich je Mezi nebem a zemí (pomáhá hledat odpovědi na otázky týkající se sebepoznání, přijetí sebe sama, odpuštění, duchovního vývoje i vzestupu vědomí). Dále mají své místo Nezoufalky, tedy „Klub žen s nadhledem“. A zejména originální show „Svět podle Majkla“.

Někdejší předsedkyně Rady Českého rozhlasu Dana Jaklová, která spolupracovala i s webem Česká média, bude novým hlasem středočeského Rádia Sázava. Její hlavní náplní práce bude příprava zpravodajství, no posluchači ji uslyší i v živém vysílání. Server RadioTV o tom informoval ředitel stanice Miroslav Pýcha.

Hned v lednu středočeské Rádio Sázava zahajuje po několikatýdenním zkušebním vysílání pravidelné moderované bloky. Do vysílání bude vstupovat ze svého pražského i vlašimského studia. Zejména studio ve Vlašimi vyvolává nádech nostalgie. Stanice odsud vysílá díky vybavení z původního Rádia Limonádový Joe, které v éteru působilo do konce roku 2001.

Self-promotion na pořad Svět podle Majkla by RadioTV.cz

Radio Contact Liberec: Olympijská soutěž

Řadu zajímavých soutěží a akcí si pro své posluchače v loňském roce připravilo též Radio Contact Liberec. V letní soutěži rozdávalo permanentky na všechny domácí zápasy Tipsport Extraligy týmu Bílí tygři. Během letní olympiády probíhala soutěž, v níž figurovaly znalostní i tipovací otázky spojené právě s velkým sportovním svátkem. V poslední den roku nechyběla ani soutěž „Sázka na speakera“.

Rádio Dobrý den: Nejen speciál Za oponou

V průběhu roku liberecké Rádio Dobrý den odvysílalo několik nových pořadů. Na výlet s IDOLEM je název projektu, který servíroval posluchačům zajímavosti kraje a informace o dopravě. Pořad Za oponou pokračoval i během léta, ne však klasickými vydáními, nýbrž cyklem „Divadelní abeceda“, která představovala různé pojmy. Stanice též uvedla netradiční projekt „Literární pivnice“.

Rádio Dobrý den již v Liberci vysílá, přesto se účastnilo licenčního řízení o libereckou frekvenci 107,4. Před Radu pro rozhlasové a televizní vysílání předstoupila společnost s druhým okruhem Rádio Dobrý den sport“. Pavel Michal, jednatel společnosti, uvedl, že sport převládá ve městě Liberec nad kulturou, a vidí tak příležitost pro toto město. Stanice by nabízela nadstandardní informační servis zejména při velkých sportovních událostí. Cílovou skupinou měli být aktivní lidé žijící v Liberci“, Pavel Michal nechtěl konkretizovat věkovou kategorii. Hrát chtěla stanice moderní svižnou hudbu vybízející člověka k činnosti“.

Rozhodnutí Rady ve věci udělení parametrů Mladá Boleslav – Bradlec 103,5 MHz / 200 W pro Rádio Dobrý den bylo opět zrušeno soudem, Rada tehdy kmitočet neudělila, nyní dostala věc k dalšímu řízení.

rrtv_banner

Pigy rádio se dostalo do Děčína

V českém FM pásmu se možná letos objeví zcela nové rádio. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém 12. letošním zasedání udělila licenci k provozování stanici, která nemá dosud ani jeden jediný kmitočet. V Děčíně budou položeny základy stanice pro nejmenší posluchače. Na internetu se sice jedná o zavedený projekt, nicméně samotné vysílání musí nutně projít několika úpravami.

PSALI JSME: Zájem rádií o Brno 98,1 MHz je enormní

Pigy rádio v současné době disponuje jediným kmitočtem – v Děčíně. K projektu není třeba příliš mnoho připojovat, představili jsme jej v článku o licenčním řízení na kmitočtové spektrum: 87.8, 94.1, 95.9 a 107.9. Představitelé poukázaly na již probíhající aktivity a vysokou popularitu v mateřských školách.

První ročník akce Pigyáda, festivalu pohybu pro děti, se uskutečnil 12. srpna 2012 v areálu Botanika v Horním Bezděkově u Kladna. Vstup na první ročník festivalu internetového rádia Pigy.cz je zdarma. „Pigy připravil svoji první Pigyádu, aby dětem připomněl, jak moc je pohyb zdravý a důležitý. Všechny děti a rodiče srdečně zveme,” říká vedoucí projektu pohádkového rádia Pigy, Zdenka Chocholoušová.

pigy_web

Gama Rádio se prosadilo do digitálního vysílání

Gama Rádio bylo původně mostecké regionální rádio, v dnešní době už vysílá na dvou analogových kmitočtech v FM pásmu, přidělen má i v Roudnici nad Labem, ten zatím čeká na spuštění. V září získalo od RRTV do vínku nový nominál Karlovy Vary a okolí. Současně je k nalazení v DAB, od začátku září rozšířilo zemské digitální vysílání společnosti Teleko dosah i v dalších oblastech. Tímto se stanici podaří navýšit poslechovost a oslovit nové příznivce.

DOPORUČUJEME: Konkurence na poli digitálního rozhlasu vzroste

Původně začalo Gama Rádio vysílat na frekvenci 107,9 MHz v Mostě, nominál vládne vyzářeným výkonem 500 W. Později se signál rozšířil také do Chomutova na 89,7 MHz, tento technický prostředek má vyzářený výkon 200 W. Petr Petřík, jednatel společnosti Gama media, pro RadioTV.cz uvedl, že v přípravě je spušení vysílače 106,1 MHz v Roudnici nad Labem (výkon 100 W).

Hned třem rockovým legendám vyhradilo své říjnové vysílání Gama Rádio, každou středu hrají v éteru stanice prim postupně The Doors, Led Zeppelin a The Queen. Posluchači mají příležitost získat volné vstupenky na přenosy záznamů koncertů v kině. Každou středu pak akci doprovází speciality přímo v programu rádia. Jedno velké překvapení je nachystáno pro milovníky Led Zeppelin.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .