Ročenka 2012: Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský kraj a Vysočina

rocenka_005

V dalším díle seriálu Ročenka 2012 zamíříme hned do čtyř krajů, dnes se zaměříme na kraje Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský a kraj Vysočina. Právě v posledně jmenovaném kraji dominovalo Rádio Dálnice, to ale stále nevysílá (kromě úsporného programu na jediném vysílači, ostatní jsou stále v přípravě či licenčním řízení).

Na události bohaté byly čtyři kraje, které budou hlavními hybateli dnešního dílu seriálu Ročenka 2012.

Rádio Egrensis: Hudební speciály a 21. narozeniny

V sobotu 1. prosince oslavilo Rádio Egrensis už 21. narozeniny. Ve vysílání si toto výročí rádio připomnělo už o den dříve. Celodenní program se opět nesl v duchu motta „Den naruby“. Do playlistu byla zařazena netradiční hudba, originální reklamní spoty a mimořádné moderátorské vstupy. Na podzim nasadilo Rádio Egrensis tematickou zvukovou grafiku, během podzimu podporovalo Rádio Egrensis zejména své hudební novinky.

Rádio Egrensis v říjnu drobně upravilo programové schéma. V pátek ve 20:00 je vyhrazen country muzice a folku. Repríza hitparády se přesouvá na neděli po 18. hodině, premiéra má však své místo dále ve čtvrtek ve 20.00. Danek Vosyka provede posluchače každou sobotu ve 21.00 taneční muzikou. V srpnu posílil rádio Milan Fiala, zkušenosti čerpal například v televizi Nova nebo za mikrofonem Frekvence 1. V letních měsících se pak posluchači dočkali speciálů (současné hity, oldies, rocková hudba, česká muzika nejen z muzikálů, romantické balady).

Stanice v dubnu loňského roku rozdávalo volné vstupenky na vystoupení skupiny Alphaville. Pořadatelem koncertu bylo právě Rádio Egrensis. Neúspěšně žádala společnost RTV Cheb, ta chtěla pro program Rádio Egrensis získat technický prostředek Sokolov 103,8 MHz s výkonem 100 W. Důvodem negativního postoje je zamítavé stanovisko Českého telekomunikačního úřadu.

Podzim na rádiu Egrensis by RadioTV.cz

Rádio Samson: Pondělí s Míšou

V říjnu odstartovala na Rádiu Samson nová ranní show, hlavním protagonistou je muzikant Míša Leicht. Každé pondělí (6-10) přivítá posluchače frontman skupiny COP s glosami a postřehy. Rádio Samson bylo aktivní i mimo rozhlasové vlny, v létě uspořádalo Samsonův šťastný dvoreček a Samsonovu Rádiovku. Současně informovalo turisty v pořadu Západočeský rozcestník.

Rádio Orlík nalévá „Šálek kávy“

V březnu nasadilo Rádio Orlík novou talk-show Šálek kávy, jejímž průvodcem je Tomáš Vladek. Do studia si každý čtvrtek ve 13:00 zve zajímavé osobnosti nejen z Jihočeského kraje. Prvním hostem byla Valérie Zawadská. Od 1. prosince 2012 získala síť rádií Direct nového člena – právě Rádio Orlík.

rocenka_banner

RockRádio: Narozeninové koncerty a novinky

Rozhlasová síť RockRádií oslavila v prosince čtyři roky od chvíle, kdy se poprvé ozvala v českém rozhlasovém éteru. První oslava proběhla 30. listopadu letošního roku v Plzni, den před oficiálními narozeninami. Pro příznivce “slušný rockový muziky” byly připraveny ještě další dva koncerty.

RockRádia vyrazila v rámci “Slušnýho Rockovýho léta” se svými posluchači na významné letní festivaly a rockové koncerty, do terénu budou vyslány “Rockový Pumpařky” a vybírala se už potřetí nejkrásnější rockerka. Anketa “Kočka ro(c)ku” se dočká v příštím roce několika změn. K vidění byla na venkovních plochách letní kampaň RockRádií, kterou vybírali samotní posluchači.

S příchodem podzimu se RockRádia připravila na řadu nových projektů. Předně evoluční změnou prošel zvukový obal, v této souvislosti jde ruku v ruce nasazení nových anoncí. Kosmetickými změnami projdou též zpravodajské a publicistické prvky vysílání. Zaměřit se mají na bližší propojení s regiony, v nichž RockRádia působí.

RockRádia mají od 11. dubna svůj vlastní internetový obchod. Místo levného merchandisingu se ovšem rocková rodina rádií zaměří na kvalitní výrobky. Prozatím omezený sortiment chce v budoucnosti rozšířit. Cílem podle programového ředitele RockRádií Petra Sznapky není snaha vydělat, ale potěšit věrné posluchače oblečení se značkou jejich oblíbené stanice.

Rockovej E-shop se samým slušným zbožím by rockjeslusnamuzika

Rádio Dálnice: „Pirátské“ vysílání, nové kmitočty

Rádio, které slyšelo jenom málo jedinců, to je Rádio Dálnice. Opětovně uspělo v několika licenčních řízeních. Už druhé zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) přineslo několik překvapivých informací, například provozovatel Route Radio odhalil nové koordinace pro program Rádia Dálnice. Kontrolní orgán je však shledal natolik bonitními, že pro ně vyhlásilo samostatné licenční řízení.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém osmém zasedání v roce 2012 vyhlásila výsledky licenčního řízení o kmitočtovou síť Praha-Chodov, Horní Heršpice, Černice a Troubsko. Nebudete patrně překvapeni, že vítězem je Rádio Dálnice, jehož provozovatelem je společnost Route Radio pana Radima Pařízka. Podrobné informace jsme přinesli v samostatném článku.

Dopravní Rádio Dálnice, kterému patří jihlavská frekvence 99,4 MHz, na ní nějaký čas nevysílalo. Potenciální posluchači zde mohli naladit Radio Čas Dyje, které rovněž provozuje mediální dům podnikatele Radima Pařízka. Ten tvrdí, že se jednalo o technický problém trvající pouze několik hodin. Podle našich informací ale trval tento stav minimálně několik týdnů. Sporné vysílání zaregistrovala i RRTV.

radio-dalnice-10

Rádio Jihlava: Netradiční oslavy přímo ve vysílání

Prvního června 2009 se českým éterem rozeznělo vůbec první oficiální vysílání nového Rádia Jihlava. Stanice se od konkurence odlišuje například playlistem nebo stylem moderování. Vysílání Rádia Jihlava dominují zábavné prvky, písničky na přání a soutěž Tajemný zvuk. V pátek 1. června 2012 oslavovalo rádio s posluchači, ve vysílání se objevily speciály jingly.

Hned čtyři regionální rádia představila v květnu 2012 novou aplikaci pro chytré telefony s operačním systémem Android. Vývoj softwaru měla na starosti společnost Compass Communication, která už má na svědomí například aplikaci Cargopass.cz. Na své si přijdou fanoušci Free Radia 107 FM, Rádia Jih, Rádia Jihlava a Rádia Krokodýl.

Rádio Jihlava uspořádalo v neděli 26. srpna soutěžní odpoledne Missis Rádia Jihlava 2012. Průvodkyní byla moderátorka Soňa Votrubová, která po boku Jana Čenského provedla návštěvníky partnerské soutěže Miss Jihlava Open. Na úspěšný úvodní ročník Missis Rádia Jihlava by stanice ráda navázala také v příštím roce. Finalistky musely lovit dudlík mezi cvrčky, nebo číst pohádku v čínštině.

V říjnu pak Rádio Jihlava uvedlo nový pořad se šamankou a vědmou, spolupracuje na něm s Taishou Taumoa. V sobotu 17. listopadu se stanice podílela na druhém ročníku lampionovém průvodu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .