Rádio Dálnice už má v provozu většinu vysílačů, zbývá spustit ještě 9 lokalit

Rádio Dálnice podnikatele Radima Pařízka v posledním roce výrazně pokročilo v budování své sítě vysílačů. Většina z několika desítek vysílačů je již v provozu, zbývá spustit ještě 9 lokalit.

Logo Rádia Dálnice. Zdroj: www.radiodalnice.cz

Logo Rádia Dálnice. Zdroj: www.radiodalnice.cz

Rádio Dálnice vysílá i přes satelit, ale neveřejně

Projekt Rádia Dálnice má za sebou výrazně expanzivní rok 2017. V této době zprovoznilo většinu vysílačů a obnovilo pravidelný moderovaný program. V prvním týdnu roku 2018 vývoj pokračoval spuštěním nových webových stránek. Posluchači se mohou k programu dostat už i přes internet, což předtím nešlo.

Stanice vysílá i přes satelit. Využívá kapacitu na pozici 0,8/1 st. západně. Vysílání Rádia Dálnice na satelitu ale slouží pouze jako distribuční trasa pro jednotlivé vysílače a není určeno pro individuální příjem.

Z pohledu FM pokrytí je většina vysílačů již v provozu. Jak nás informoval jeden ze čtenářů RadioTV, nyní zbývá zprovoznit posledních 9 lokalit.

Začátkem roku 2018 spustila Dálnice konečně i on-line stream

Podle našich informací ještě nevysílají frekvence 100.5 MHz Nýřany, 101.2 MHz Ústí nad Labem, 104.1 MHz Velká Bíteš – Jáchymov, 107.8 MHz Hvězdonice, 91.6 MHz Rousínov, 91.7 MHz Kamenice, 91.9 MHz Přimda, 94.2 MHz Ostrovačice a 97.1 MHz Kařez.

Všechny ostatní vysílače Rádia Dálnice by už měly být „on-air“. Celou síť Rádia Dálnice tvoří čtyři desítky lokalit. Paradoxem je, že sám provozovatel na svém webu neuvádí soupis vysílačů ani nepíše, které jsou v provozu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .