Expres FM žádá o zvýšení podílu mluveného slova

Pražská alternativně laděná stanice Expres FM hodlá rozšířit mluvené slovo. Horní hranice poměru mluveného slova k hudbě by se měla posunout ze současných 10 procent až na 22 procent, dolní se nemění.

Studio rádia Expres FM

Studio rádia Expres FM

Mluvené slovo v rádiu má větší význam v době digitálních streamovacích služeb

V současnosti má Expres FM stanoven minimální podíl mluveného slova v pracovních dnech na 10 procent, o víkendu jsou minimem čtyři procenta. Předmětem žádosti je navýšení maximální hranice, která dnes činí 12 procent v pracovních dnech a 6 procent o víkendu. Nově by se tato horní hranice měla posunout až na 22 procent.

Jednatel provozní společnosti David Šimoník ve své žádosti argumentuje potřebou posílit přidanou hodnotu rozhlasu a výrazněji jej odlišit od hudebních streamovacích služeb.

Rádi bychom dnes zejména ve všední dny v ranním, dopoledním, odpoledním a večerním vysílání dosáhli vyššího podílu mluveného slova, zejména ve zpravodajských a infotainment informacích, což považujeme za velkou přidanou hodnotu rozhlasu v současné době digitálních streamovacích služeb, které zpravidla mluvené slovo neobsahují. Chtěli bychom tak zhodnotit program pro posluchače, kteří by tak získali další zdroj mluveného slova,“ píše v žádosti jednatel David Šimoník.

Navrhovaná změna licenčních podmínek nutně neznamená, že by se měl program rádia Expres FM výrazně měnit. Provozovatel si tímto krokem pouze vytváří prostor k tomu, aby mohl do vysílání zařazovat víc mluveného slova, pokud to uzná za vhodné. Klíčová pro každého provozovatele je především dolní hranice mluveného slova – a ta se nezmění.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .