O2 TV přehodnocuje označení sportovních stanic. Samostatný hokejový kanál už neplánuje

Placená televize O2 TV před dvěma lety ohlásila vznik několika žánrových sportovních kanálů. Samostatný program O2 TV Hokej zaměřený na hokejové zápasy měl původně odstartovat v září 2017. Nyní už skupina hokejový kanál neplánuje a přenosy z Tipsport extraligy hodlá vysílat přímo na O2 TV Sport.

Vizuál původně připravovaného kanálu O2 TV Hokej

Vizuál původně připravovaného kanálu O2 TV Hokej

O2 TV Sport se nově zaměří i na hokejovou Tipsport extraligu

Kanál O2 TV Hokej měl původně přinášet hokejové zápasy z evropských soutěží a posléze se měl rozšířit o avizované zápasy z Tipsport extraligy. Zástupci O2 TV v minulém týdnu oznámili podpis smlouvy s agenturou BPA Sport Marketing, která jim zajistí až 80 přenosů z každé sezony nejvyšší hokejové soutěže. Smlouva je platná po dobu následujících pěti sezon a O2 TV se bude o práva dělit s Českou televizí.

Navzdory tomuto úspěchu zástupci placené televize překvapili tím, že nehodlají pokračovat v přípravách na spuštění nového programu O2 TV Hokej. Ten měl začít vysílat už loni v září a skupina médiím poskytla i ukázky vizuálu nové stanice. Ke spuštění vysílání ale v roce 2017 nedošlo.

Server RadioTV.cz následně informoval, že nový kanál nezačne vysílat dřív než na podzim 2018. Minulý týden ale představitelé O2 TV uvedli, že přehodnotili plány a samostatný hokejový kanál nespustí. Všechny hokejové přenosy hodlají vysílat přímo na programu O2 TV Sport.

Vizuál původně připravovaného kanálu O2 TV Hokej

Vizuál původně připravovaného kanálu O2 TV Hokej

Hokej se v létě nehraje. Fotbal a tenis ano

Hokej je sezónní sport a nelze jej vysílat v průběhu úplně celého roku. Nyní interně přehodnocujeme portfolio našich sportovních kanálů. Máme obrovské množství exkluzivního sportovního obsahu a chceme jej divákům nabídnout v co nejatraktivnější podobě,“ odpověděla minulý týden na tiskové konferenci na dotaz webu RadioTV.cz Anna Lenerová, šéfka obsahu platformy O2 TV Sport.

Nyní je ve hře i varianta, že O2 TV soustředí veškerý sportovní (i hokejový) obsah přímo pod značku O2 TV Sport. Momentálně provozuje specializované kanály O2 TV Fotbal a O2 TV Tenis. V případě fotbalu a tenisu ale skutečně platí, že tyto disciplíny lze vysílat celoročně včetně letních měsíců, kdy se hokej nehraje.

A hokejové zápasy lze v průběhu sezony kombinovat na hlavním kanálě O2 TV Sport a v případě potřeby většího vysílacího prostoru lze další přenosy nabízet v rámci multidimenze. Není tedy potřeba spouštět samostatný hokejový kanál na vlastní programové pozici.

Program O2 TV Hokej se podle původních plánů měl zaměřit i na další evropské soutěže. V plánu byla například rakouská EBEL, kde hraje tým Orli Znojmo. Část hokejových fanoušků by jistě přivítala i vysílání zápasů z jiných zemí, především z Německa, Švýcarska nebo skandinávských zemí. Je ale otázkou zda je tato skupina diváků natolik široká, aby svým předplatným uživila samostatný hokejový program.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .