Rádio Dálnice spustilo na D5 hned dva nové vysílače

Rádio Dálnice podnikatele Radima Pařízka pokračuje ve finalizaci své vysílací sítě. V posledních dnech spustilo hned dva vysílače na trase D5. Na této trase zbývá spustit poslední lokalitu a pak ještě pár vysílačů na D1.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Dálniční rádio nově vysílá na frekvencích 100,5 MHz Nýřany a 91,9 MHz Přimda. V další fázi zbývá pouze jeden vysílač na této dálnici, který ještě nevysílá, jelikož byl udělen teprve koncem července. Pak zbývá spustit ještě několik posledních lokalit na trase D1 a vysílací síť této stanice bude kompletní.

Celou síť Rádia Dálnice tvoří čtyři desítky lokalit. Paradoxem je, že sám provozovatel na svém webu neuvádí soupis vysílačů ani nepíše, které jsou v provozu.

Pro distribuci signálu na své vysílače využívá provozovatel satelitní vysílání na pozici 0,8/1 st. západně. Tento stream ale není určen pro individuální příjem. Provozovatel ale letos v lednu konečně zpřístupnil online stream a program lze tak poslouchat kdekoliv s využitím chytrého telefonu a datových služeb mobilních operátorů.

Za informaci děkujeme jednomu z čtenářů RadioTV.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .