Rádio Dálnice chystá pravidelné dopravní informace v angličtině

Dálniční rádio po oživení většiny svých vysílačů pracuje na zlepšení kvality programu, především mluveného slova. V nejbližších týdnech by mělo spustit pravidelný dopravní servis v angličtině. Prozatím vysílá pravidelné bloky v češtině i slovenštině.

Logo Rádia Dálnice. Zdroj: www.radiodalnice.cz

Logo Rádia Dálnice. Zdroj: www.radiodalnice.cz

Podle informací jednoho z našich čtenářů se už aktivně pracuje na vstupech v angličtině. Moderátoři se připravují pod dohledem lektorů, aby byly dopravní informace jasné a srozumitelné i pro zahraniční posluchače projíždějící Českou republikou.

Celou síť Rádia Dálnice tvoří přibližně 40 vysílačů, z nichž provozovatel už většinu uvedl do provozu. Zbývá rozvysílat posledních pár lokalit. Od ledna tohoto roku je k dispozici i online stream. Stanici tak lze poslouchat mobilně i s využitím chytrého telefonu a datových služeb.

Rádio Dálnice je projektem ostravského podnikatele Radima Pařízka. Ten je majitelem regionálního Rádia ČAS a výrazně je aktivní i na televizním trhu. Provozuje televize Pohoda, RELAX a REBEL a prostřednictvím firem Digital Broadcasting a Progress Digital provozuje celoplošné i regionální televizní multiplexy ve standardech DVB-T a DVB-T2.

Podle průzkumu RadioProjekt poslouchá Rádio Dálnice alespoň jednou týdně přibližně 17 tisíc lidí.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Adam Wolf

    A není to zbytečné?? Když jedu do Německa, taky snad tam mají nějaké rádia blok v češtině?? nemají… Ale ČSSR zase musí vypadat „světově“….
    Tak když v ENG, tak ještě i v RUS ne??? Rusáků je tu ted 5x víc než za okupace, takže jaký coby.. ne?? :-)

    1. JiriSedivy

      Zbytečný to není. Naopak. Jezdívám do Itálie už 20 roků a mají tam taky rádio co vysílá podél dálnic. Nevím, jak se jmenuje, jenom vím, že ho provozuje RAI. Dokonce na to rádio i odkazují značky podél dálnic s nápisem Radio RAI a frekvence. Taky v něm jsou informace v angličtině a němčině. Ale zase na druhou stranu je pravda, že Itálie je turistická velmoc, takže je to i žádoucí.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .