Rádio Čas v tichosti obnovilo vysílání na jihomoravských frekvencích po Rádiu Dyje

Hodonínská, břeclavská a kyjovská frekvence, na kterých do loňského roku vysílalo Rádio Čas Dyje, jsou opětovně v provozu. Vysílá na nich programová mutace Slovácké Rádio Čas, držitelem licence je i tentokrát společnost Radiospol.

Původní logo Rádia Čas Dyje, které vysílalo do 4. dubna 2014.

Původní logo Rádia Čas Dyje, které vysílalo do 4. dubna 2014.

Rádio Čas vysílá na všech frekvencích po Rádiu Dyje

Jediným společníkem Radiospolu je přímo ostravský podnikatel Radim Pařízek, který vlastní i ostravské Rádio Čas. K právoplatnému udělení licence došlo na začátku prosince. Zkušební vysílání bylo slyšet na některých frekvencích už v sobotu 27. prosince. Pokrytí je shodné jako v případě bývalého Rádia Dyje, které vysílalo na frekvenci 91,4 MHz pro Hodonín a okolí, na 93,2 MHz v Břeclavi a na 91,8 MHz pro Kyjov a okolí.

Představitelé Rádia Čas o spuštění své staronové mutace oficiálně neinformovali, pouze se objevila v přehledu frekvencí na webu Rádia Čas.

Nová licence platí minimálně do roku 2022

Původní Rádio Čas Dyje ukončilo vysílání loni v dubnu poté, co jeho management nepodal včas žádost o prodloužení licence v rámci šestiměsíční lhůty. Představitelé licencované společnosti Radiospol, s.r.o. následně podali žalobu k Městskému soudu v Praze, ten podle očekávání předmětnou žalobu zamítl. Rádio Čas Dyje tak bylo nuceno po osmi letech vypnout své vysílače, k čemuž došlo v pátek 4. dubna 2014.

Nynější novou licenci drží opětovně společnost Radiospol, s.r.o., a je platná minimálně osm let, do prosince roku 2022. Oficiální název programu se změnil z Rádia Čas Dyje na Rádio Čas.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .